P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشیانه کبوتران total
10-23-2013, 09:54 PM
ارسال: #1
آشیانه کبوتران total
با سلام خدمت دوستان زحمتکش

عرضم به حضورتون که 15-20 روزی شده که به کبوتر داری رو آوردیم و آشیانه ای ساختم و دوست دارم کمی و کاستی هایش رو از نظر شما دوستان بدونم !!

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

سپاس
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط کاظم 2 ، sard ، رضا فراهانی ، محمدرضا جعفری ، عباس آقا
10-23-2013, 10:14 PM
ارسال: #2
RE: آشیانه کبوتران total
با عرض سلام و ادب

ورودتون رو به انجمن تبریک عرض میکنم و امیدورام این ره در امتداد دوستی طولانی باشه.

2 نکته اساسی و مهم

1.سقف به صورت ناپایدار هست.یعنی بسته نشده یا اینکه جوش داده نشده با وجود باد کوچک از جا در میاد.
2.جایگاه جفتها که با موزائیک درست شده بسیار تا بسیار خطرناک است.(تجربه تلخ)

شما باید سقف رو اهن کشی کنی و به هر نحوی شده مهار کنی با توجه به اینکه در فصل پائیز هم هستم باد هم شدت و بیشتر از فصل هایدیگه در جریان هستش.

از سبد پلاستیکی و یا صندوق میوه و یا اینکه حلب بزرگ واسه جایگاه استفاده کن.تجربه تلخ و بدی داشتم منباب استفاده از موزئیک افتاد روی بهترین جوجه هام و تا این زمان که چند سال میگذره از یادم هنوز پاک نشده.

(خطرناک حمیده):D

ماشاالله کبوتران زیبای هم داری (نزاد محبوب بنده طوقی )
 سپاس شده توسط رسول شاکری ، کاظم 2 ، sard ، عباس آقا
10-24-2013, 12:07 AM
ارسال: #3
سلام.کبوترهایی زیبایی داری اگه بپر باشند که دیگه خوشبحالت.سقف لانه بنظر من کوتاه هست و نظافت سخت.او موزاییک هم خطرناک.با تخته درست میکردی ایمنی تر بود.دیوار کشی،خوب اومدی.
موفق باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط رسول شاکری
10-24-2013, 01:53 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-24-2013 01:55 AM، توسط رسول شاکری.)
ارسال: #4
(10-23-2013 10:14 PM)Arjon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و ادب

ورودتون رو به انجمن تبریک عرض میکنم و امیدورام این ره در امتداد دوستی طولانی باشه.

2 نکته اساسی و مهم

1.سقف به صورت ناپایدار هست.یعنی بسته نشده یا اینکه جوش داده نشده با وجود باد کوچک از جا در میاد.
2.جایگاه جفتها که با موزائیک درست شده بسیار تا بسیار خطرناک است.(تجربه تلخ)

شما باید سقف رو اهن کشی کنی و به هر نحوی شده مهار کنی با توجه به اینکه در فصل پائیز هم هستم باد هم شدت و بیشتر از فصل هایدیگه در جریان هستش.

از سبد پلاستیکی و یا صندوق میوه و یا اینکه حلب بزرگ واسه جایگاه استفاده کن.تجربه تلخ و بدی داشتم منباب استفاده از موزئیک افتاد روی بهترین جوجه هام و تا این زمان که چند سال میگذره از یادم هنوز پاک نشده.

(خطرناک حمیده):D

ماشاالله کبوتران زیبای هم داری (نزاد محبوب بنده طوقی )

سپاس بابت نظر و توجه تون !
در مورد کبوتر ها هم نظر لطفتونه .

به نظرتون روی سقف سنگ و وسایل سنگین بزارم باز هم ممکنه باد مشکلی ایجاد کنه ؟

(10-24-2013 12:07 AM)سامان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.کبوترهایی زیبایی داری اگه بپر باشند که دیگه خوشبحالت.سقف لانه بنظر من کوتاه هست و نظافت سخت.او موزاییک هم خطرناک.با تخته درست میکردی ایمنی تر بود.دیوار کشی،خوب اومدی.
موفق باشی

ممنون از توجه و نظرتون ! در اولین فرصت همین کارو میکنم
10-24-2013, 07:22 PM
ارسال: #5
اينم من اضافه كنم كه نزاز كبوترات كف لونه استراحت كنن چون كف لونه محل آلودگي هاست و كبوتر زود مريض ميشه
تو لونشون ني و چوب زيادي تو ارتفاع نصب كن تا كبوترات رو ني بشينن
و اونقد دون بهشون نده كه (اون مقدار كه توعكس معلومه) ازش زيادي بياد

در مقابل كسي كه پرواز را نمي فهمد ،،، هرچه اوج بگيري كوچك تر مي شوي

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط رسول شاکری
10-24-2013, 11:39 PM
ارسال: #6
(10-24-2013 07:22 PM)Reza1991 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اينم من اضافه كنم كه نزاز كبوترات كف لونه استراحت كنن چون كف لونه محل آلودگي هاست و كبوتر زود مريض ميشه
تو لونشون ني و چوب زيادي تو ارتفاع نصب كن تا كبوترات رو ني بشينن
و اونقد دون بهشون نده كه (اون مقدار كه توعكس معلومه) ازش زيادي بياد

سپاس از توجه و نظر مفیدوتون !
10-27-2013, 04:04 AM
ارسال: #7
سلام دوست عزیز میگم لونه ای که ساختی در نداره؟؟
10-27-2013, 08:48 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-27-2013 08:53 PM، توسط رسول شاکری.)
ارسال: #8
(10-27-2013 04:04 AM)سجاد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز میگم لونه ای که ساختی در نداره؟؟
ممنون از توجه تون دوست عزیز

درب آشیانه رو فعلا کامل نکردم و یه درب سیار میزارم واسه باد که کبوتر سردش نشه ! از لحاظ امنیت ام خیالم راحته :دی

خونه سه طبقست که طبقه همکف کاملا پارکینگه و دیواری نداره ک بتونه کسی بیاد ( فقط درب حیاط ) طرفای خونه ما هم هیچ ساختمونی نیس که هم قد و قواره خونه ما باشه و از همه مهم تر یه ژرمن شپرد رو پشت بوم دارم که شبا بازش میکنم
 سپاس شده توسط امید رفتاری
10-27-2013, 11:16 PM
ارسال: #9
سلام دوست عزیز

مبارکت باشه...

یک نکته رو هم من اضافه کنم...تمیز نگه داشتن لونه خیلی مهمه...شما که لونت احر و سیمانه حتما هر چند وقت یک بار با محلول جرمی ساید و مک تومیل درو دیوار رو ضد عفونی کن....به صورت اسپره کردن....

داروخانه های دامپزشکی دارن اینارو داداش....جرمی ساید برای باکتری ها ویروس ها و فارچ ها و... مک تومیل برای حشرات...

موفق باشی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط رسول شاکری ، کاظم 2
10-28-2013, 01:04 AM
ارسال: #10
(10-27-2013 11:16 PM)علی بختیاری نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز

مبارکت باشه...

یک نکته رو هم من اضافه کنم...تمیز نگه داشتن لونه خیلی مهمه...شما که لونت احر و سیمانه حتما هر چند وقت یک بار با محلول جرمی ساید و مک تومیل درو دیوار رو ضد عفونی کن....به صورت اسپره کردن....

داروخانه های دامپزشکی دارن اینارو داداش....جرمی ساید برای باکتری ها ویروس ها و فارچ ها و... مک تومیل برای حشرات...

موفق باشی

تشکر بابت نظر و توجهتون !

بلی من روزی که شروع به کبوتر نگه داشتن کردم مایع جرمی ساید رو خریدم و هفته ای یک بار به صورت مه پاش سراسر آشیانه رو میزنم
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان