P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 1.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشیانه کبوتران StunTMaN
04-20-2013, 10:44 PM
ارسال: #1
اشیانه کبوتران StunTMaN
سلام
دوستان هفته گذشته تصميم گرفتم كه يك آشيانه جديد براي كبوترام در بالاي پشت بام بسازم و تماميه كبوتران اعم از جوجه گيري ها در پشت بام قرار گيرند(چون قبلا جوجه گيري ها در حياط بودند)
خلاصه دست به كار شدم و به كمك پدرم و پسر عموم كار ساخت رو انجام داديم و جوشكاري و بند و بساط رو شروع كرديم كه خيلي پر هزينه شد و خيلي هم وقتمونو گرفت كه جا داره ازشون تشكر كنم واسه همكاري اي كه باهام داشتن
و الان خيلي راحت شدم فقط مونده يك چندتا نشيمنگاه براشون آماده و نصب كنم
كه فعلا كبوترهاي نر رو با جوجه ها در لانه جديد گذاشتم و كبوترهاي ماده كه در حال تقويت هستند و از نر ها جدا در لانه قديميم كه با آجر ساخته شده قرار گرفتند
اميد وارم شما هم لذت ببريد

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

اينم كف لانه كه با تور درست كردم و مدفوع كبوتران زير پاشون تجمع نميكنه و خيلي در كاهش بروز بيماري ها اثر بخشه و از جهاتي هم تميز كردنش خيلي راحت تر ميشه

متشكر
موفق و موعيد باشيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط سجاد ، عباس آقا
04-21-2013, 03:03 AM
ارسال: #2
RE: عكس آشيانه جديدم
آقا سعید گل گلاب واقعأ مبارکه یه جایگاه خوشگل و توپ واسشون ساختی .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سروپاست.
04-21-2013, 05:16 AM
ارسال: #3
اقا سعید

لانه شما خوبه ولی به نظر من از ورق استفاده نمی کردی حا لا من به دلیلش کاری ندارم ولی این لانه در زمستان خیلی سرد میشه و در تابستان هم به دلیل داغ شدن ورق ها حرارت لانه بسیار بالا میره بهتر بود لانه را از چوب میساختی بعد این ورق رو روش پرچ میکردی الان هم میشه از اکاستیو استفاده کنید و مانع ورود گرمای زیاد به داخل لانه بشی . ولی خوب فنس زیر خیلی عالی بود .
 سپاس شده توسط marshal38 ، عباس آقا
04-21-2013, 05:30 AM
ارسال: #4
سلام.خیلی قشنگ و عالیه.اونجا دزد ندارید؟اهواز اگه یه همچین چیزی ساختیم با کبوترای داخلش میدزدنش.فقط فکر کنم تابستون خیلی گرم شه.روش تخته بذار.در کل خیلی زیبا و عالیه
04-21-2013, 05:50 AM
ارسال: #5
(04-21-2013 12:11 AM)hesam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا سعید.......
مبارک مبارک مبارک.............
شیرینیش کو؟!؟!:D

فقط چند تا پیشنهاد:
اول اینکه بومت دور نداره!از همه جا به پشت بوم مشرفه.برای بومت دور درست کن.
دوم اینکه اون سیم برقه خیلی خطرناکه.یه فکری براش بکن.جات خالی منو یکبار به همین دلیل برق گرفت:P
سوم اینکه جوجه هارو با ماده ها در یک لونه نگهدار و نر ها رو جدا.چون نرها به خاطر مستی جوجه ها رو اذیت می کنن.:-/
چهارم اینکه چون کنار پشت بوم شیب داره لونت هم شیب دار شده تا جایی که می تونی صافش کن چون برای کبوتر ها و تخم هاشون ضرر داره.در عکس اول کاملا مشخصه.
پنجم و از همه مهمتر اینکه ببخشید فضولی کردم.;)
سلام آقا حسام
خيلي ممنون بابت نظر شما
عرضم به حضورتون من با يه دعوا و راضي كردن پدر و مادرم تونستم يه آشيانه جديد بسازم بالا حالا اگر بخوام اسم دورچين هم بيارم ديگه با تفنگ و تانك ميفتن دنبالم تا همينجاشو هم خيلي خدارو شكر ميكنم كه گذاشتن آخه خانوادم بعد از اين همه سال كه كبوتر نگه داري ميكنيم هنوز هم حساسند به اين قضيه ولي در كل به اين مورد هم خيلي نياز دارم حالا شايد در آينده بشه يه كاري كرد
سيم برق هم فعلا موقتيه تا سر فرصت بفرستم تو لوله هاي لاستيكي محافظ
بله درست ميفرماييد جوجه ها بايد كنار ماده ها باشند ولي خب نرها چون قيچي هستند و جوجه ها ميرن بالا ميشينن خيلي دسترسي بهشون ندارند كه البته اين تا يكماهه ديگه كه جفت اندازي شروع ميشه نر و ماده ها در گنجه قرار ميگيرند
شيب لونه هم چون ما يادمون رفت سقف رو شيب دار بسازيم و جوشكاري انجام شده بود ديگه برش نداديم و از كف شيب رو گذاشتيم به وسيله چندتا موزاييك در قسمت پايه ي آخر و از روي عمد بود البته خيلي مشكلي بهم نزده چون هم به بدنه دورچين جوش خورده و هم درون لونه خيلي كج به نظر نميرسه وهمونطور كه عرض كردم قفسهاي جفتي در گنجه قرار ميگيرند
به هر حال خيلي ممنون بابت نظرتون و پيشنهادتون
شيرينيش هم ايشالا در اين هفته جبران ميكنم و چيزاي خوبي براتون آپلود ميكنم به ياري حق
موفق باشي
(04-21-2013 03:03 AM)Ali sabzi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا سعید گل گلاب واقعأ مبارکه یه جایگاه خوشگل و توپ واسشون ساختی .

سلام علي آقاي عزيز خيلي متشكرم بابت نظر شما ايشالا كه بعديش نوبت شما بشه و يه آشيانه بهتر براي كبوتراتون بسازيد به اميد ايزد يكتا
موفق باشي

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
 سپاس شده توسط عباس آقا
04-21-2013, 06:09 AM
ارسال: #6
(04-21-2013 05:16 AM)hamed racing pigeon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سعید

لانه شما خوبه ولی به نظر من از ورق استفاده نمی کردی حا لا من به دلیلش کاری ندارم ولی این لانه در زمستان خیلی سرد میشه و در تابستان هم به دلیل داغ شدن ورق ها حرارت لانه بسیار بالا میره بهتر بود لانه را از چوب میساختی بعد این ورق رو روش پرچ میکردی الان هم میشه از اکاستیو استفاده کنید و مانع ورود گرمای زیاد به داخل لانه بشی . ولی خوب فنس زیر خیلی عالی بود .
سلام
بله حرف شما كاملا درسته حقيقتش به علت گرون شدن آهن آلات و كلا همه وسايل مربوطه ديگه ته جيبم چيزي نموند وگرنه قيمت چوب هم گرفتم اينجا اكثرا چوب روسي گير ميومد كه در مقابل آب تغيير حالت نده كه خيلي گرون هم در ميومد و حقيقتا برام نميصرفيد
حالا شما اگر پيشنهاد بهتري داريد كه به وثق ما هم بخوره مختصر و مفيد باشه با كمال ميل استقبال ميكنم.اين اكاستيو كه ميگيد چيه من تاحالا اسمشو نشنيدم.ميشه يه توضيحي بديد؟ممنون
متشكر بابت نظرتون
موفق باشي
(04-21-2013 05:30 AM)reza m نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.خیلی قشنگ و عالیه.اونجا دزد ندارید؟اهواز اگه یه همچین چیزی ساختیم با کبوترای داخلش میدزدنش.فقط فکر کنم تابستون خیلی گرم شه.روش تخته بذار.در کل خیلی زیبا و عالیه

سلام
خيلي متشكر بله از لحاظ ايمني واقعا زير صفره اما اينجا هم مثل خوزستان دزد داره اما استراتژي خونه ما يخورده دسترسي بهش سخته و البته من با هيچ كبوتر بازي در ارتباط نيستم و هيچ كسيو هم راه نميدم و مسائل امنيتيو تا جايي كه امكان داره رعايت ميكنم
اما وقتي كه آبادان بوديم مثل مور و ملخ دزد ميومد حتي گنجه هاي آجري و سيماني رو خراب ميكردند
به هر حال چه ميشه كرد شايد دزدگير نصب كنم واسه شبها اين بازم خودش يجور امنيت محسوب ميشه
متشكر بابت نظرتون
موفق باشي

را مطالعه فرماييد
04-21-2013, 01:22 PM
ارسال: #7
بادرود
سعيد جان مبارك باشه گنجه جديدت ،نكات لازم رو دوستان اشاره كردن فقط ميخواستم بگم كه بوم بزرگ وخوبي داري گنجه هاي بزرگتر وبيشتري ميتوني بزني حيفه بايك همچين بومي همين يكي دوتا گنجه روداشته باشي .البته خودتم گفتي محدوديت ومعذوريت داري ولي اگر تونستي در آينده خانواده روراضي كني حتما اين كارروانجان بده .
04-21-2013, 02:08 PM
ارسال: #8
سلام داداش.
مبارک باشد انشااله به امید پیشرفت.
داداش حتما جوجه هارا از نرها جدا کن وبا ماده ها نگهدار. این که نرها قیچی هستند به نظر من قابل قبول نیست .
ببخشید دخالت کردم .
04-21-2013, 10:13 PM
ارسال: #9
سلام برادر
توی تابستون یه باری بزرگ بگیر بنداز روی لونه کبوترات تا داغ نکنه لونه کبوترات
نکته بعدی همیشه بزار لونه کبوترات توی زمستون پشت به باد باشه و توی تابستون نه بزار رو به باد باشه الان توی این عکس که گذاشتی حدس میزنم رو به باد باس باشه کله کبوترات
04-21-2013, 10:37 PM
ارسال: #10
مبارکت باشه آقا سعید لانه قشنگیه منم قصددارم یک لانه خوبو با کلاس توپشت بام بسازم بعداینکه ساختم عکسشومیزارم ببینیم مال کی خوشگله پشت بام خوبی داری ولی اگه دورشم حصاربکشی خیلی عالیه حصار پشت بام ما هم کوچیکه وقتی میرم پشت بام باید پا مرغی این وراونور برم ولی قراره بلندش کنم حصارتوکه آمادست نرده هاشو داری فقط ورقی چیزی که ارزون دربیاد روش بزن تمام .

ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان