P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه تمرینی کبوتران متفرقه روزانه
10-19-2013, 04:22 AM
ارسال: #1
با عرض سلام و ادب

از دوستان و همراهان ارجمند خواهشمندم برنامه تمرینی روزانه خود را واسه دوستانی که همانند
بنده تازه کار هستند بازگو بفرمایند.

از همراهی و همیاری شما عزیزان کمال تشکر و قدردانی را دارم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
10-19-2013, 05:13 AM
ارسال: #2
RE: برنامه تمرینی کبوتران متفرقه روزانه
سلام
در تاپیک "کبوتر بند"بعضی از دوستان گفتند که کبوتراشون ۳الی ۴ ساعت میپرن.خوش به حالتو.
میشه بگید کبوتراتون از چه نوعی هستند یا چه برنامه ای دارید که کبوتراتون اینقد میپرن؟ چرا کبوترای پرشی من هرکارشون میکنم نیم ساعت بیشتر نمیپرن؟
کبوترام از همه نوعی هستد از دوکت گرفته تا سینه ای تا تهرانی و...؟؟؟لطفا بگید علت چیه؟ اطلاعات خواصی خواست بگید تا بگم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
10-20-2013, 07:10 AM
ارسال: #3
سلام
سؤال بنده اينست كه برنامه تمرين براي كبوتر مسافتي مد نظرتان است يا كبوتر بلند پرواز ايراني ؟ با تشكر
10-20-2013, 07:37 PM
ارسال: #4
(10-20-2013 07:10 AM)Mansor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سؤال بنده اينست كه برنامه تمرين براي كبوتر مسافتي مد نظرتان است يا كبوتر بلند پرواز ايراني ؟ با تشكر

با سلام اگه روي سخنت با بنده هست بله دقيقا كبوتر پرشي ايراني مد نظر من هست
10-21-2013, 02:35 AM
ارسال: #5
سلام
دوست عزيز هر كبوتر از هر نژاد كه باشد يكسري خصوصيات دارد كه مختص همان نژاد است ، براي شما مثالي ميزنم تا هم منظورم را بهتر رسانده باشم هم موضوع ملموس تر باشد ، اگر دقت كرده باشيد أكثر دونده هاي دو هاي استقامت اندام لاغر و سبك البته با استخوانبندي بسيار محكم دارند ، تو گويي براي اينكار ساخته شده اند و اگر يك اسكيموهركاري بكند و بهترين مربيان تغذيه و بدنسازي شب و روز با او كار كنند به پاي انها نميرسد ، و از يك مرد يا زن اسياي جنوب شرقي نميتوان قهرمان بسكتبال حرفه اي امريكا ساخت ! دوست عزيز كبوتر ايراني يك نژاد گسترده است به وسعت ايران و بسياري از كشورهاي همسايه كه زماني جزء اين سرزمين بوده اند و اگر تاريخي به مساله نگاه كنيم مهد كبوتر جهان خاورميانه است. ما چه كرديم ، غربيها چه كردند؟! انها حالا طبق علاقه هر نژاد را خواستند تكثير كنند ، إصلاح نژاد كردند. ما هر چه را كه نژاد خالص بود دورگه ، چندرگه و صدرگه كرديم ! وقتي. هر كس هر جور بخواهد كبوتر جفت بزند نه بلند پروازش مشخص ميشود نه كوتاه پروازش!
بهر حال فعلا كاري نمي توان كرد ، كبوتر بلند پرواز ايراني(اصيلش) رسته اي يا شاخه اي از كبوتر ايرانيست با يك سري خصوصيات ظاهري( كه براي خبرگان بسيار ملموس است ) ويك سري خصوصيات پروازي ( كه بر روي اسمان مشخص مي شود) كه منحصر به اين شاخه است و اگر از رسته اي ديگر يا دورگه ها توقع دارا بودن اين خصوصيات منحصر به فرد را داشته باشيم در حق حيوان زبان بسته اجحاف كرده ايم .
پس ابتدا شتر را پيدا ميكنيم بعد از أو توقع بار بري داشته باشيم . ارادتمند
 سپاس شده توسط کاظم 2 ، رضا فراهانی
10-22-2013, 04:39 AM
ارسال: #6
سلام
از مطالب مفیدی که ارسال میکنید سپاسگذارم.
شمادرست میفرماید کبوتر باید ذاتش خوب باشه تا خوب بپره.و به نظر خودم ذات پرش کبوترام خوبه.
و سوال من اینه که آیا چطور باید با کبوتر پرشی رفتار کرد تا برات خوب بپره؟ مثلا روزی چند بار باید به پرواز دربیاد؟ چه موقع دون بخوره بهتره؟ آیا لونش موقع استراحت روی پشت بوم و روشن باشه بهتره ،یا لونه تاریک باشه؟ قلم کردن وکبکی اصلاچیه وبه چه دردی میخوره؟و... و هر چیزی که می دونید به درد میخوره.مبنا رو هم کبوتر با ارزش تهرانی قرار بدید. من درمورد کبوتر مسافتی میدونم که باید چطور باهاش رفتار کرد تا نتیجه بگیرم.ولی درباره کبوتر پرشی نه.
از شما و بقیه دوستان در حد وصعتون تقاضای راهنمایی دارم
10-22-2013, 07:00 AM
ارسال: #7
(10-22-2013 04:39 AM)sard نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از مطالب مفیدی که ارسال میکنید سپاسگذارم.
شمادرست میفرماید کبوتر باید ذاتش خوب باشه تا خوب بپره.و به نظر خودم ذات پرش کبوترام خوبه.
و سوال من اینه که آیا چطور باید با کبوتر پرشی رفتار کرد تا برات خوب بپره؟ مثلا روزی چند بار باید به پرواز دربیاد؟ چه موقع دون بخوره بهتره؟ آیا لونش موقع استراحت روی پشت بوم و روشن باشه بهتره ،یا لونه تاریک باشه؟ قلم کردن وکبکی اصلاچیه وبه چه دردی میخوره؟و... و هر چیزی که می دونید به درد میخوره.مبنا رو هم کبوتر با ارزش تهرانی قرار بدید. من درمورد کبوتر مسافتی میدونم که باید چطور باهاش رفتار کرد تا نتیجه بگیرم.ولی درباره کبوتر پرشی نه.
از شما و بقیه دوستان در حد وصعتون تقاضای راهنمایی دارم

سلام داداشم شما لطف کن کبوتراتو هرروز بیرون نفرست یه روز در میون یا دو روز یک بار بذار پرواز کنن اونای هم که میخوای برات خوب بپرن جفت ننداز چون وقتی جفتشو میبینه میخواد بیاد رو پشت بوم و عشق بازی کنه
موفق باشی

ﺧﻮﺷﺒﺨﺖ ﺑﺎﺷﻴﺪ...
ﻫﻤﺎﻥ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺧﻮاﻫﻴﺪ.
اﮔﺮ ﺩﻳﮕﺮاﻥ ﺁﻧﺮا ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪاﺭﻧﺪ, ﺑﮕﺬاﺭﻳﺪ ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ,
" ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻲ ﻳﻚ اﻧﺘﺨﺎﺏ اﺳﺖ "
ﺯﻧﺪﮔﻲ, ﺭاﺿﻲ ﻧﮕﻪ ﺩاﺷﺘﻦ ﻫﻤﻪ ﻧﻴﺴﺖ
11-01-2013, 09:59 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-02-2013 05:26 AM، توسط رسول شاکری.)
ارسال: #8
سلام و عرض ادب خدمت دوستان

عرضم به حضورتون که یه چنتا کبوتر دارم که بال هاشون بسته بود الان باز کردم و میپرونم چند دور میزنن بعد میزارم که بشینن منتها مشکل اینجاست که روی خر پشته میشینن و 1 دقیقه بعد میان کف بام ، و روز هایی ک کاریشون ندارم همش کف بام هستن ، چیکار کنم که به جای کف بام برن روی خرپشته بشینن
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان