P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاريخچه مسابقات كبوترپراني دراروپا
01-23-2013, 04:07 PM
ارسال: #1
تاريخچه مسابقات كبوترپراني دراروپا
شاید برای خیلی از دوستداران کبوتر و پرورش دهندگان کبوتر دانستن تاریخچه شروع مسابقات کبوتر كه از کی و کجا شروع شده جالب باشه،
. اولین کسانی که به این ورزش علاقه پیدا کردنند کارگران معدن در بلژیک بودند که در حیاط پشت کارگاه بیرونی معدن توانستند اولین کبوتران را پرورش دهندتا بتوانند برای مسابقه اماده شوند، به همین خاطر کارگران در روزها و ماه های اول بعد از اتمام کار عصر ها کبوتران را با خود می بردند و در راه منزل آنها را پرواز میدادند و فردا صبح که به سر کار می آمدند میدیدند که تمامی کبوتران به حیاط پشت کارگاه بازگشته اند. و همین انگیزه ای شد برای کارگران که در قرن نوزدهم استارت این مسابقات شروع شود و همچنین شرط بندی هم در کنار این مسابقات شروع به جمع آوری علاقه مندان خود را کرد و کم کم قشر پر درامد جامعه به این ورزش و شرط بندی آن روی آوردند.

فاصله مسابقه میتواند هر چیزی باشد بین 100km و 1000km و کبوتر می تواند مسابقه را از سن شش ماه به بعد شروع کند.

به همین دلیل بود که در جنگ جهانی دوم یک چهارم از یک میلیون کبوتر، در این جنگ ها برای ارسال پیغام های محرمانه و ضروری از آنها استفاده شود.

در حال حاضر در شهر ویلز یکی از بهترین مسابقات و محبوب ترین مسابقات بین کارگران معدن و مردم مسابقات کبوتر پرانی است، شهردار شهر ویلز برای رفاه دارندگان کبوتر و پرورش دهندگان کبوتر برای آنها مکان های مخصوص و زمینهایی را برای پرورش دادن کبوترانشان به آنها داده که با خیالی آسوده به این ورزش بپردازند. در آماری که گرفته شد در قرن بیستم تعداد علاقه مندان به این ورزش در بلژیک بسیار کم شد و شهردار به همین خاطر این امکانات رو در اختیار آنها قرار داد.

منبع :وبلاگ كبوتر آبادان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-02-2013, 07:09 AM
ارسال: #2
RE: تاريخچه مسابقات كبوترپراني دراروپا
سلام من دانیال هستم از اعضای جدید از مطلبی که نوشته بودیم واقعا لذت بردم برای اینکه بیشتر درمورد مسابقات خارجی بدانیم منم سعی میکنم تو سایتها خارجی بگردم شاید چیزی جالب مثل شما پیدا کنم چون هم خودم علاقه دارم هم یقین دارم باقی دوستان نیز مشتاقند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
02-02-2013, 07:43 AM
ارسال: #3
RE: تاريخچه مسابقات كبوترپراني دراروپا
درود بر شما دانیال عزیز.به انجمن خودتون خوش اومدین.خوشحال می شیم از تجربیات شما استفاده کنیم.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان