P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشخیص سن کبوتر
05-16-2013, 05:45 PM
ارسال: #1
تشخیص سن کبوتر
سلام دوستان میشه راهنمایی کنید بگید که سن کبوتر رو از چه چیزی میشه تشخیص مثلا ببینیم کبوتر پیر هستش یا نه

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط aali361
05-17-2013, 12:43 AM
ارسال: #2
RE: تشخیص سن کبوتر
قبل از ارسال موضوع در سايت جستجو كنيد
من موندم ديگه با چه زبوني بگم
موضوع مشابه در سايت موجود هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
 سپاس شده توسط hesam
05-17-2013, 04:40 PM
ارسال: #3
من که هر چی سرچ کردم جیزی پیدا نکردم میشه لینکشو بزارید اینجا

05-17-2013, 06:48 PM
ارسال: #4
ظاهرا پاك شده شايدم سينا پاك كرده
---------------------------------------------
سن كبوتر رو دقيق نميشه گفت اما پير يا جوان بودن كبوتر رو ميشه فهميد
كبوترهاي پير جنب و جوش كمتري دارند و معمولا دماغ ميزنند و پاي كلفت تري نسبت به كبوترهاي جوان دارند از رنگ پا و پوست روي پا هم ميشه تقريبا فهميد و كلا ضمخت تر ميشن

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
05-17-2013, 11:39 PM
ارسال: #5
خوب پس یه نفر جواب منو بده

05-18-2013, 06:36 AM
ارسال: #6
من کلا میخوام بدونم چه جوریاست

05-18-2013, 04:00 PM
ارسال: #7
کبوتری که ترو تازه باشه جوونه کبوتری که دیگه فرسوده شده از نظرظاهرش مشخصه فرسودگیش و کهنه بودنش که پوست و دماغشو دور چشاش پف کرده کلا بگم کبوتر از ظاهر خودش میگه من ماله اسکات هستم اوراقیم اینارو م باید تجربش کنی که بفهمی عزیزم همه چیرو نمیشه از زبونه اینو اون یاد گرفت تجربش کن

سپاس شده توسط علی بختیاری
05-18-2013, 04:40 PM
ارسال: #8
سلام من چندتا راه بلدم فکر کنم به دردتون بخوره . در سن پیری دماغ کبوتر بزرگ تر از بقیه هم نوعان خود میشود بعد جداره ی سفیدی میبندد و هر وقت به دماغ نگاه کنید پوسته پوسته است. دور چشم های کبوتر پف می کند و و گوشه های چشم را می پوشاند در بعضی موارد دیده می شود به علت کهولت سن کبوتر اب ریزش چشم پیدا میکند و مهم تر از همه اینکه زیر نوک کبوتر یک پینه ی سفید رشد میکند که این مال کبوترای 6-7 سال به بالاست . کبوتر پیر کم تحرک است و اکثر اوقات در جایی کز کرده است و درون کنجه بالا ترین و خلوت ترین جا رو انتخاب میکند . اگر کبوتری این نشانه ها رو نداشت جوان است.
همه ی این موارد نسبی است و نمی توان به طور قاطع گفت که اگر کبوتری این نشانه ها رو داشت پیر است یا اگر نداشت جوان است و همیشه استثناعاتی وجود دارد مثلا خودم یه کبوتر دارم که 10-11 سال سن داره اما بسیار سرحال است و هنوز جوجه میدهد و فقط از دماغ و نوک و چشم و حلقه ی پاش میشه فهمید چند سالشه.
05-18-2013, 05:42 PM
ارسال: #9
بادرود
البته خصوصيات ظاهري هرنژاد رو بايد بانژاد خودش قياس كرد يعني يه كبوتر پلاكي روبايك كبوتر تهراني نميشه دركنار هم قرار داد وگفت كدومشون پيرتره .يعني تشخيص سن ازروي دماغ ودورچشم دراينجا جواب نميده .دركوبتران تهراني دماغ ودور چشم درسن خيلي بالا شروع به چربي گرفتن ميكنه .درحالي كه دركبوتران پلاكي دماغ ودروچشم درسنين پائين هم چربي ميگيره .
ولي دركل هرچه سن كبوتر بالاتر بره دماغ بزرگتر ودور چشم پف كرده ميشه .
05-18-2013, 08:26 PM
ارسال: #10
خیلی ممنون دوستان

ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان