P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعیین جنسیت کبوتر
01-04-2012, 06:46 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-04-2012 07:07 AM، توسط p4rpa.)
ارسال: #1
Question ۩۞ تعیین جنسیت کبوتر ۞۩
یکی از راههای تعیین جنسیت در جوجه ها که اکثر ورزشکارهای این رشته بلدن کشیدن نوک پرنده هست.:exclamation:
جوجه کبوترها رو در سن 3-4 هفتگی با این روش میتونین نر یا ماذه بودنشون رو مشخص کنید. کبوتر رو توی دستاتون طوری بگیرید که تعادل داشته باشه مثل تصویر پائین و به آرومی نوک کبوتر رو بکشید، اگه دم رو به سمت بالا ببره کبوتر ماده هست ولی اگه دم رو به سمت پائین خم کنه نر هست. (99% این روش در تعیین جنسیت درسته)
من هم مثل خیلیها این روش رو میدونستم ولی چون جنبه علمی نداره زیاد به کسی نمیگفتم، اما امروز که این روش رو توی سایت دیدم تصمیم گرفتم اینجا بزارم.
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
کبوتر ماده
کبوتر نر

منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط علی بختیاری ، رضا فراهانی ، کاپیتان
12-07-2012, 10:34 PM
ارسال: #2
تعیین جنسیت کبوتر
با عرض شرمندگی
من بار ها و بار ها شده که در تشخیص نر و ماده بودن کبوتر اشتباه کردم
میشه کمکم کنید تا بتونم صد در صد درست تشخیص بدم؟

با تشکر
محمد از هند
12-07-2012, 11:59 PM
ارسال: #3
RE: تعیین جنسیت کبوتر
البته ايني كه علي آقا گذاشتند واسه كبوتران جوجه به كار ميرود و از نظر من 50% بيشتر جواب نميدهد
ولي براي كبوتران بزرگ يكم تجربه نياز هست و بهترين راه هم رفتار شناسي به حساب مي آيد

كبوتر نر صداي غور زدن بلند تري نسبت به ماده دارد مخصوصا غور زدن در مستي به شكلي هست كه دور خود ميچرخد و گلوي آن باد ميكند
در كل كبوتر نر سر و گردن و جثه بزرگتري نسبت به ماده دارد اما در جوجگي تا وقتي كه كبوتر بالغ نشده باشد به صورت حدس و گمان ميشود تعيين جنسيت كرد:cool:

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
12-08-2012, 09:49 AM
ارسال: #4
سلام مجدد
ببنید وقتی نر خوب قور بزنه که دیگه همه می دونن نره و اصلا دیگه لازم به تشخیص نیست
من حرفم در مورد زمانی هست که یک کبوتر به شما میدن میگن این ماده است یا نره
چطوری می خوایید مطمئن بشین که به شما درست گفتن
اخه من چند سری ماده خریدم که نشون می دادن که این ماده است ولی بعد از یک هفته شروع کردن به غور زدن و فهمیدم که نر است
ماده ای درشت و پرشی دارم که وقتی خریدم به عنوان نر خریدم ولی بعد از سه روز توی یکی از لونه نر هام داشت دل می داو قلوه می گرفت

با تشکر
محمد از هند
12-08-2012, 07:27 PM
ارسال: #5
عرض كردم خدمتتون يكم تجربه نياز داره و از روي سر و صورت و گردن كبوتر ميشود تشخيص داد از لحاظ جثه هم گاهي وقت ها ميشه تشخيص داد
يك راه ديگر هم اينه كه از روي جناغ كبوتر تشخيص داد كه تضميني توش نيست 50-50 جواب ميده و ماده هايي كه تخم زياد گذاشتن معمولا جناغشون بازتر ميشه
ولي هميشه هم اينطوري نيست:blush:

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
12-18-2012, 04:24 PM
ارسال: #6
سلام به همه دوستان و اعضای کلوپ. به نظر بنده یکی از راههای تشخیص کبوترهایی که نرو ماده ای آنها در نگاه اول قابل تشخیص نیست اینست که کبوتر را درون تور یا اتاقکی به طرف پایین پر بزنید اگر هنگام نشستن دمش را به طرف پایین خم کرد کبوتر ماده است ولی اگر دمش را عمود با بدنش قرار داد کبوتر نر است من این روش را بارها امتحان کرده ام 99٪ درصد تشخیصم درست بوده است امتحان کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سروپاست.
12-18-2012, 05:47 PM
ارسال: #7
(12-18-2012 04:24 PM)Ali sabzi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و اعضای کلوپ. به نظر بنده یکی از راههای تشخیص کبوترهایی که نرو ماده ای آنها در نگاه اول قابل تشخیص نیست اینست که کبوتر را درون تور یا اتاقکی به طرف پایین پر بزنید اگر هنگام نشستن دمش را به طرف پایین خم کرد کبوتر ماده است ولی اگر دمش را عمود با بدنش قرار داد کبوتر نر است من این روش را بارها امتحان کرده ام 99٪ درصد تشخیصم درست بوده است امتحان کنید.

در مورد پلاكي فكر نميكنم صحت داشته باشه اين روش معمولا بر روي كبوتران ايراني كاربرد داره

را مطالعه فرماييد
12-18-2012, 07:39 PM
ارسال: #8
منم روی جوجه هام انجام دادم اصلا درست نبود

با تشکر
محمد از هند
02-10-2013, 09:41 PM
ارسال: #9
سلام
من یک کبوتر دارم که همه ویژگی های یک کبوتر نر رو دارا قور میزنه و موقع فرود دمش رو به بالاست
اما زمانی که با یک کبوترنر بزرگتر همزمان تو حیاط هستن اون نر بزرگتر خیلی راحت اون رو پشتی میکنه با اینکه نر بزرگتر. خودش جفت داره و رو تخم هست
میخواستم بدونم این طبیعی هست یا اینکه کبوتر نر اولی مشکل داره؟
نر بودنش رو قبلا دوتا ادم خبره تایید کردن
ممنون اگر پاسخ سریع بدین چون نر اولی جفت داره و مدتی جفت اون تخم گذاشته
میخوام بودنم اگر مشکل داره تخم هارو بردارم
02-11-2013, 07:31 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-11-2013 07:33 PM، توسط علي سبزي.)
ارسال: #10
(02-10-2013 09:41 PM)Ekf2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من یک کبوتر دارم که همه ویژگی های یک کبوتر نر رو دارا قور میزنه و موقع فرود دمش رو به بالاست
اما زمانی که با یک کبوترنر بزرگتر همزمان تو حیاط هستن اون نر بزرگتر خیلی راحت اون رو پشتی میکنه با اینکه نر بزرگتر. خودش جفت داره و رو تخم هست
میخواستم بدونم این طبیعی هست یا اینکه کبوتر نر اولی مشکل داره؟
نر بودنش رو قبلا دوتا ادم خبره تایید کردن
ممنون اگر پاسخ سریع بدین چون نر اولی جفت داره و مدتی جفت اون تخم گذاشته
میخوام بودنم اگر مشکل داره تخم هارو بردارم

باسلام
برادر عزیز این نر شما هیچ مشکلی نداره من خیلی زیاد دیدم نرهایی که وقتی با یک نر قوی تر ومست تر روبرو میشن کم میارن و به اون نر به قول شما پشتی میدن .نترس این عمل طبیعی هستش.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سروپاست.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان