P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذيه كبوتران يتيم
12-13-2012, 03:01 AM
ارسال: #1
تغذیه کبوتران یتیم
با سلام
اگه زمانی که جوجه در کنار پدر مادر توی لونه دونه می خوره جوجه رو جدا کنیم و جدا غذا بخواهیم بدیم
اولا کار درستی هست؟
دوما چطور باید تغذیه اش کنیم که خوب بمونه؟

با تشکر
محمد از هند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-13-2012, 06:06 AM
ارسال: #2
RE: جوجه گیری
قطعا کار درستی نیست چون پدر و مادر علاوه بر بزرگ کردن جوجه ها به اونا آموزش پرواز هم میدن.ضمن اینکه پدر و مادر همراه غذایی که از طریق دهان به جوجه ها میدن یه سری آنزیم ها داخل بزاغشون وارد بدن جوجه ها می کنن که علاوه بر اینکه رشدشون رو زیاد می کنه اونا رو از یه سری بیماری ها در امان نگه میداری و هم باعٍث هزم غذاشون میشه.اما اگه خواستی جدا کنی با سرنگ شربت خوری می تونی محلول دون پارس و آب به طوری که شلتر از ماست بشه رو به نسبت سنشون بریزی تو حلق جوجه ها.البته این کاری بود که تابستون امسان به خواطر اینکه هوا گرم بود و کبوترا به جوجه هاشون نمیرسیدن ما برای کمک به رشد جوجه ها می کردیم که البته یکی از مشکلاتی که ایجاد می کرد همون سوء هازمه بود که جوجه شکمش سفت می شد و دیگه نمیتونست غذا بخوره و هزم کنه و از بین می رفت که این خودش بر میگرده به کیفیت دون پارسی که تهیه کردی چون الان بیشتر آتوآشغال میزنن قاتیش ( مملکتو ببین توروخدا ) ، پودر و یکنواخت بودن دون و محلولی که درست کردی و شل بودنش اما همون طور که گفتم به هر حال اون آنزیم های بزاغ پدر و مادر رو نداره در نتیجه هر کاریم کنی بازم نمی شه غذای پدر و مادر.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط علی بختیاری
12-13-2012, 07:48 PM
ارسال: #3
نخود خیس شده یا خولار هم میتونی بدی بهشون.
12-13-2012, 09:25 PM
ارسال: #4
میشه بگید خولار چیه؟

با تشکر
محمد از هند
12-15-2012, 02:36 AM
ارسال: #5
تا چند روز اول جداشون نکن چون به اون انزیم ها نیاز دارن اگه بهشون نرسه میمیرن بعدش نخود رو خیس بده چند ساعت بعد نصف کن بده بهشون روزی دو بار. از این کارا زیاد کردم

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
12-15-2012, 03:25 AM
ارسال: #6
(12-13-2012 09:25 PM)mohammadthri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه بگید خولار چیه؟
یه جور دونه ی روغنی هست که ظاهرش به سنگ ریزه شباهت داره. گاودانه و نخود سیاه هم میشه داد ولی نخود از همه بهتره که جناب 30na هم گفتند. فقط باید خوب خیس بشه.
12-15-2012, 03:28 AM
ارسال: #7
سلام اقا سینا
من دیدم که جوجه ای رو بدون پدر مادر بزرگ می کنند ولی نمی دونم چطوری بهش میدن اخه جوجه کبوتر همون طور که می دونید نوکشو می بره داخل. من نمی دونم این کارو چطوری بکنم
اخه دیدم که مثلا من جوجه لاهوری هامو 4 یا 5 روزه میخوان که بخرن ولی برام سواله چطوره بهشون دون میدن و اونا میگن با دهن و دست
میشه راهنماییم کنید کامل
دوست دارم به جوجه های ضعیفم دون بدم
غیر از نخود چیز دیگه ای نمیشه؟ اگه نمیشه جطوری باید بهشون داد؟

با تشکر
محمد از هند
12-15-2012, 04:29 AM
ارسال: #8
اگر سختتونه با نخود ميتونيد غذاي پودر مانند كه مال طوطي و بقيه پرندگان هست كه البته مخصوص جوجه بزرگ كردن به صورت دستي هست رو از دامپزشكي ها بگيريد و با سرنگ به كبوتر جوجه بديد
اگر خواستيد چندتا كليپ واستون آپلود ميكنم تا بهتر متوجه بشيد!!!!

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
12-15-2012, 07:10 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-15-2012 07:19 AM، توسط 30na.)
ارسال: #9
(12-15-2012 04:29 AM)StunTMaN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر سختتونه با نخود ميتونيد غذاي پودر مانند كه مال طوطي و بقيه پرندگان هست كه البته مخصوص جوجه بزرگ كردن به صورت دستي هست رو از دامپزشكي ها بگيريد و با سرنگ به كبوتر جوجه بديد
اگر خواستيد چندتا كليپ واستون آپلود ميكنم تا بهتر متوجه بشيد!!!!
بهش میگن سرلاک که بیشتر واسه جوجه طوطی استفاده می کنند
(12-15-2012 03:28 AM)mohammadthri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا سینا
من دیدم که جوجه ای رو بدون پدر مادر بزرگ می کنند ولی نمی دونم چطوری بهش میدن اخه جوجه کبوتر همون طور که می دونید نوکشو می بره داخل. من نمی دونم این کارو چطوری بکنم
اخه دیدم که مثلا من جوجه لاهوری هامو 4 یا 5 روزه میخوان که بخرن ولی برام سواله چطوره بهشون دون میدن و اونا میگن با دهن و دست
میشه راهنماییم کنید کامل
دوست دارم به جوجه های ضعیفم دون بدم
غیر از نخود چیز دیگه ای نمیشه؟ اگه نمیشه جطوری باید بهشون داد؟

سلام دوست عزیز من تا حالا چندتا بزرگ کردم فقط نخود بهشون دادم روششم اینه که جوجه رو میزارم یه جای ثابت بعد دهنشو بایه دست باز میکنم با دست دیگه نخودی که نصف کردم قبلا رو میزارم تو دهنش حدود 10 الی 15 تا دونه بدی سیر میشه بعد با سرنگ بهش اب میدم خیلی حوصله میخواد هر دفعه بیست مین طول میکشه روزی دوبار این کارو میکردم. در ضمن منم شنیدم یکی میگه من بادهن غذا میدمو یا خوده جوجه دهنشو باز میکنه ولی من هیچ وقت ندیدم........اینم تجربه ی خودم بود حالا شایدم کارم اشتباه باشه ولی نتیجه داده تا الان

12-15-2012, 01:19 PM
ارسال: #10
سلام
اگه بگذارید واقعا ممنون میشم

با تشکر
محمد از هند