P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصيه هاي عمومي
03-14-2013, 10:30 PM
ارسال: #1
توصيه هاي عمومي
همیشه سه کار را نیک دقت کنید و انجام دهید 1- همیشه زیر پای کبوترانتان را تمیز و جارو نموده و هر روز جا آبی جوجه ها را بشوئید . 2 - مدفوع و فضولات کبوتر باید همیشه رنگ عادی داشته باشد و اگر دیدید که سبز یشمی رنگ ، شل و آبکی یا غیر مواقع عادی است علامت بیماری یک یا چند کبوتر در بین کبوترانتان است که باید پیدایشان کرده ، جدایشان نموده و بهر حال دقیقا" علت را بیابید . ( اگر بیماری بعلت عفونت است همیشه پسندیده است تا فهمیدن علت دقیقتر ، قرص زرد رنگ تتراسایکلین ورقه ای 100 میلی گرمی داشته باشید تا موقتا" 4 روز به کبوترانی که فضله خراب دارند بعد از دانه و قبل از آب دادن بدهید و البته با دستتان و با لمس پرهای ناحیه گلو، قرص را بطرف چینه دان حیوان هدایت کنید . 3 - هر موقع به کبوتران دانه می دهید خوب به آنها نگاه کرده و دقیق شوید و اگر دیدید که کبوتری خوب روی دانه نیست و یا خیلی بی میل دانه می خورد سریعا" وضعیتش را چک کنید و بهتراست دروهله اول دهانش را بو کنید و اگر دان نگه داشته بود و دهانش بو می داد و یا ممکن است چرک گلو که بيماري تریکومونیاس و انگل است داشته باشند که می بایست در هر دو صورت بهشون چهار قطره شربت متروماکس یا مترونیدازول بدهید و البته کبوتر دان نگه داشته را بیرون بیاندازید که اگر قی کرد و بالا آورد دانه ها را جارو کنید تا کبوتران دیگر نخورند . خواهشمندم مباحث فوق را بدقت بخوانید و با افراد خٌبره و کار بلد نیز مشورت نمائید

:heart:برگرفته ار كبوتر شميران

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط علی بختیاری ، على.ازاد
12-15-2013, 06:12 PM
ارسال: #2
RE: توصيه هاي عمومي
سلام ببخشيد من به تازگی یک جفت پرنده تقریبا زینتی گرفتم ولی هیچ سر رشته ای تو این کار ندارم میخاستم چندتا سوال بپرسم :
1 اینکه قفسشون از این چوبی ها نیست از این قفسهای سیمی هاست که برا ی فنچ و..... استفاده می کنند ولی بزرگه . دور تادورش بازه شبا که هواسرد میشه نمی خاد بیارمشون تو خونه ؟؟ جاشون تو حیاطه وبالا سرشون سقف داره ولی دورشون بازه . نمی خاد دورشو با پلاستیک یا نئوپان ببندم ؟؟
2 زیر پاشون چی باید بریزم اصلا لازمه چیزی بریزم ؟؟
3 غذا بهشون چی بدم غیر از گندم ؟؟ تنوع داشته باشه
4 اب نباید همیشه جلو شون باشه ؟؟؟ غذا چی ؟؟
5برا جفت گیری باید چیکار کنم لطفا خیلی ساده بیان کنید واز کلمات قلمبه استفاده نکنید
بسیااااااااااااااااااااااااااار متشکرم ..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
12-15-2013, 11:42 PM
ارسال: #3
(12-15-2013 06:12 PM)modirimaryam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببخشيد من به تازگی یک جفت پرنده تقریبا زینتی گرفتم ولی هیچ سر رشته ای تو این کار ندارم میخاستم چندتا سوال بپرسم :
1 اینکه قفسشون از این چوبی ها نیست از این قفسهای سیمی هاست که برا ی فنچ و..... استفاده می کنند ولی بزرگه . دور تادورش بازه شبا که هواسرد میشه نمی خاد بیارمشون تو خونه ؟؟ جاشون تو حیاطه وبالا سرشون سقف داره ولی دورشون بازه . نمی خاد دورشو با پلاستیک یا نئوپان ببندم ؟؟
2 زیر پاشون چی باید بریزم اصلا لازمه چیزی بریزم ؟؟
3 غذا بهشون چی بدم غیر از گندم ؟؟ تنوع داشته باشه
4 اب نباید همیشه جلو شون باشه ؟؟؟ غذا چی ؟؟
5برا جفت گیری باید چیکار کنم لطفا خیلی ساده بیان کنید واز کلمات قلمبه استفاده نکنید
بسیااااااااااااااااااااااااااار متشکرم ..

سلام

با اجازه اساتید یه توضیح مختصری بدم.

اگر جوجه داشته باشن باید دورشون رو با یه چیزی ببندید که باد مستقیم وارد قفس نشه ولی خود کبوترها مشکلی ندارند.فقط مستقیم در معرض بادو بارون نباشن....

زیر پاشون اگر همون سیم های قفس باشه خوبه چون اینجوری مدفوع به خارج از قفس منتقل میشه ولی اگر لازم میبینید که چیزی باشه میتونید از روزنامه و یا تراشه های چوب ( مثل چیپس هستن ) استفاده کنید و مرتبا تعویض کنید.(حالت اولی خیلی بهتره )

غیر از گندم میتونید از دان های مخلوط که توشون قره ماش گاودانه ذرت سفید مقدار کمی شاه دونه ذرت تخم جارو کافشه و ارزن استفاده کنید...

سعی کنید در روز چند بار اب در اختیارشون بذارید بعد از دون خوردن.....

برای جفت گیری کار خاصی لازم نیست فقط یک ظرف مثل لگن کوچیک براشون قرار بدید و کفش رو با شن نرم و تمیز پر کنید و براشون سیخ تمیز هم قرار بدید در لانه تا خودشون ببرن و بچینن درون محل تخم گذاری...

اگر بشه در روز مدتی هم بیاریدشون بیرون و در افتاب براشون ظرف اب قرار بدید تا اب تنی کنند خیلی خوبه....مراقب باشد بالاشون بسته باشه که یه وقت نپرن....

موفق باشید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
12-17-2013, 12:18 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-17-2013 12:36 AM، توسط modirimaryam.)
ارسال: #4
خیلی ممنون از این راه نمایی کامل تون .
فقط چند تا سوال دیگه :
1- اینکه گفتید یک ظرف بزارم برا لونشون باید بزارم توی همون قفس سیمی یا نه تو حیاط بزارم هر وقت اومدن هوا خوری استفاده کنن .؟ لازم به ذکره که ای بد بختا بیشتر اوقات توی قفسند .
2- اینکه یکیشون از شانس من مریض شده خفن گلاب به روتون روم به دیوار چشم کف پاتون بیرون روش گرفته (همون اسهال )
بردم دکتر قرص تتراسایکلین داده . گفتم کاره دیگه نمی خاد بکنم ؟؟غذا چی بدم بهشون بخورن ؟؟
3-اینا جوجه ندارن من میزارمشون بیرون تو حیاط اگه مریض شدن به گردن شما ست هاااا ...
4- از این گل هایی که مخرطی شکل هستند ویک عدد چوب فرو رفته در وسطش نمی خاد براشون بگیرم ؟؟
5- اگه بزارمشون بیرون نمی خاد دورشون پلاستیکی پتویی چیزی ببندم ؟؟ اخه اینا وقت هواخوری تو حیاط یکی شون همش پاشو میگیره بالا پا درد نمیشن اخه زمین خیلی سرده ها من خودم نمی تونم تحمل کنم .
6- فرمودید شن ؛ از همین شن هایی که تو ساختمون سازی استفاده میشه یا شن دریا ؟؟ یکی گفت خاک رس ؟ کوم از همه بهتره ؟ الان شما میگی فرق نمیکنه ..
باز هم خواهشمندیم از اصطلاحات قلمبه به کار نبرید ممنون

کبوتر خوب رو دانه نیست یعنی چی ؟؟؟
:angel:
12-17-2013, 12:37 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-17-2013 12:38 AM، توسط علی بختیاری.)
ارسال: #5
(12-17-2013 12:18 AM)modirimaryam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون از این راه نمایی کامل تون .
فقط چند تا سوال دیگه :
1- اینکه گفتید یک ظرف بزارم برا لونشون باید بزارم توی همون قفس سیمی یا نه تو حیاط بزارم هر وقت اومدن هوا خوری استفاده کنن .؟ لازم به ذکره که ای بد بختا بیشتر اوقات توی قفسند .
2- اینکه یکیشون از شانس من مریض شده خفن گلاب به روتون روم به دیوار چشم کف پاتون بیرون روش گرفته (همون اسهال )
بردم دکتر قرص تتراسایکلین داده . گفتم کاره دیگه نمی خاد بکنم ؟؟غذا چی بدم بهشون بخورن ؟؟
3-اینا جوجه ندارن من میزارمشون بیرون تو حیاط اگه مریض شدن به گردن شما ست هاااا ...
4- از این گل هایی که مخرطی شکل هستند ویک عدد چوب فرو رفته در وسطش نمی خاد براشون بگیرم ؟؟
5- اگه بزارمشون بیرون نمی خاد دورشون پلاستیکی پتویی چیزی ببندم ؟؟ اخه اینا وقت هواخوری تو حیاط یکی شون همش پاشو میگیره بالا پا درد نمیشن اخه زمین خیلی سرده ها من خودم نمی تونم تحمل کنم .
6- فرمودید شن ؛ از همین شن هایی که تو ساختمون سازی استفاده میشه یا شن دریا ؟؟ یکی گفت خاک رس ؟ کوم از همه بهتره ؟ الان شما میگی فرق نمیکنه ..
باز هم خواهشمندیم از اصطلاحات قلمبه به کار نبرید ممنون

سلام...

بله ظرف تخمگذاری رو رو داخل قفس بذارید....

باید ببینید دلیل بیماریش چی بوده...قرص رو بدبد اگر بهتر نشد دوباره ببرید پیش دکتر...

اگر هوا جای شما خیلی سرده و باد مستقیم وارد قفس میشه یه پلاستیک بکشید دور قفس

فکر میکنم منظورتون گل شور باشه...تا جایی که میدونم برا گوارش کبوترها خوبن...

منظور همون شن های دریا بودن

موفق باشید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان