P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

 


ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خدمات ثبت شرکت تعاونی کشاورزی
05-20-2017, 08:27 PM
ارسال: #1
خدمات ثبت شرکت تعاونی کشاورزی
خدمات ثبت شرکت تعاونی کشاورزی : گاهی افراد حقیقی و حقوقی در راستای رفع نیازهای مشترک خود و نیز بهبود ساختن اوضاع اجتماعی و اقتصادی از طریق مشارکت و خودیاری اقدام به تاسیس و ثبت شرکت می نمایند ، این نوع شرکت ها در گروه شرکت های تعاونی جای داده می شود .
شرکت تعاونی کشاورزی :
بیشترین شرکت های تعاونی ، در راستای خدمات رسانی کشاورزی و روستایی تاسیس می شوند . در شرکت های تعاونی تمام سرمایه و یا حداقل 51 درصد آن در اختیار اعضای تعاونی می باشد . و شورای اسلامی ، سازمان ها ، شرکت های دولتی ، وزارتخانه ها ، بنیاد مستضعفان ، شهرداری ها و حتی دیگر سازمان های عمومی و نهادهای دولتی مجاز می باشند از راه وام بدون بهره و یا کم بهره و یا از طریق مضاربه و مشارکت ، اجاره به شرط تملیک ، مساقات اجاره و ... اقدام به کمک در راه تامین و یا افزایش سرمایه شرکت ها کنند . هنگام ثبت شرکت کشاورزی این نکته دارای اهمیت می باشد که در شرکت های تعاونی کشاورزی تمامی افراد فارغ از نژاد ، زبان ، ملیت و ... دارای حقوق مساوی می باشند و هیچکس بر شخص دیگر برتری ندارد و افراد همکار یکدیگر محسوب می شوند .
شرایط شرکت تعاونی کشاورزی :
شرکت کشاورزی در زمره شرکت های تولیدی قرار می گیرد و شرایط جهت ثبت شرکت شامل داشتن تابعیت ایرانی و نیز عدم ممنوعیت قانونی ، اقدام به ارائه درخواست کتبی جهت ثبت شرکت ، خرید حداقل سهام و نیز تعهد داشتن به اجرای مقررات می باشد .
[url=http://www.ir-company.com]ثبت شرکت[/url] ، ترخیص کالا ، طراحی سایت ، طراحی سایت
باید های ثبت شرکت کشاورزی :
اعضا در دیگر شرکت های مشابه عضو نباشند
انتخاب هیئت رئیسه با 3 نفر عضو و در جلسه مجمع عمومی
داشتن حداقل 7 نفر عضو
اخذ مجوز از اداره جهاد کشاورزی
بعد از اخذ موافقت نامه تشکیل شرکت تعاونی کشاورزی ، هیئت موسس می بایست اقدام به جذب اعضا نماید و همچنین هیئت مدیره می بایست با ارئه مدارک لازم به وزارت تعاون نسبت به ثبت شرکت اقدام نماید . شرکت های کشاورزی می توانند با رعایت ضوابط با دیگر شرکت های تعاونی ادغام شوند و این امر در صورتی قابل اجرا می باشد که تمامی اعضا در مدت حداکثر یک ماه نظر و رضایت خود را به صورت کتبی به شرکت دیگر و نماینده سازمان تعاون روستایی اعلام نمایند .
انبارداری پیش از ترخیص کالا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انبارداری پیش از ترخیص کالا : انبار های گمرکی محلی برای نگهداری کالاها و محموله های وارداتی و صادراتی تا زمان ترخیص کالا می باشند ، این انبارها می توانند انبار و محوطه ای مسقف و یا غیر مسقف باشند و نیز ترتیبات و کنترل های گمرکی در این انبارها اجرا می شود . نگهداری کالاها در انبارها تا سه ماه مجاز می باشد و چنانچه شرکت حمل و نقل و یا صاحب کالا تقاضای تمدید آن را داشته باشند با توجه به تشخیص گمرک تمدید تا دو ماه قابل اجرا می باشد . اگر در مدت مشخص شده جهت ترخیص کالا قدامات لازم انجام نگیرد ، مقررات متروکه شامل کالا می گردد . باید خاطر نشان کرد از زمان ورود کالا به اولین انبار ، زمان توقف کالا در گمرک محاسبه می شود .
طراحی سایت ، طراحی سایت ، تور لحظه آخری
چند نکته :
پیش از ترخیص کالا ، ترخیص کار موظف است کالاهای فاسد شدنی را بلافاصله ترخیص نماید و یا کالا را به انبار مناسب انتقال دهد زیرا در صورتی که کالایی فاسد شود گمرک آن را متروکه اعلام می کند .

توجه به این نکته دارای اهمیت می باشد که اگر کالایی دارای سند ترخیص می باشد می بایست در مدت یک ماه از انبارها خارج شود وگرنه کالا شامل قوانین متروکه می شود .

در تمامی مناطق ویژه اقتصادی و نیز مناطق آزاد مدت زمان توقف کالا در گمرک با توجه به اختیار و مقررات سازمان های مسئول مناطق ذکر شده تعیین می شود .

با توجه به این نکته که نگهداری و مسئولیت کالا تا پایان ترخیص به عهده شخص ترخیص کار می باشد وی می بایست تا زمان ترخیص کالا و در مدتی که کالا در انبار گمرک می باشد کالا و محموله را بیمه نماید و مبلغ حق بیمه را در زمان ترخیص پرداخت نماید و نیز باید در زمان تحویل کالا شماره بیمه نامه در اظهارنامه ثبت شود .

انبار های گمرکی فقط در زمانی کالایی را قبول میکنند که دارای اظهارنامه اجمالی پروانه صادراتی ، ورود موقت ، کران بری و مرجوعی تنظیم شده باشند .

تمامی کالاهایی که به گمرک تحویل می شوند می بایست در دفاتر مربوطه ثبت و برای هر ردیف کل بار و پروانه گمرکی ، بارنامه و نیز قبض انبار به صورت جداگانه صادر و به شخص تحویل دهنده کالا داده شود . خارج نمودن کالا از انبارها جهت ترخیص کالا نیازمند به تشریفات و مراحل گمرکی می باشد در غیر این صورت قاچاق محسوب می شود .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان