P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان پلاک گذاری و نحوه آن
03-24-2013, 04:36 PM
ارسال: #1
زمان پلاک گذاری و نحوه آن
با سلام خدمت دوستان
زمان پلاک گذاری جوجه ها چه زمانی هستند؟
چه سنی داشته باشن جوجه ها باید حلقه گذاری کرد؟
نحوه حلقه گذاری چطوری هست؟

با تشکر
محمد از هند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
03-24-2013, 06:36 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-24-2013 06:46 PM، توسط StunTMaN.)
ارسال: #2
RE: زمان پلاک گذاری و نحوه آن
درود بر شما

زمان پلاك گذاري جوجه كبوترها بين 6 تا 9 روزگي هست اگر بيشتر از اين زمان طول بكشه ممكنه ديگه حلقه پاي جوجه نره و بايد به زمان مناسب دقت كنيد كه البته اين عمل نسبت به هيكل و ميزان رشد جوجه هم بستگي داره
نحوه حلقه گذاري بدين صورته كه اول جوجه رو به آرامي روي يك سطح بزاريد كه ليز نباشه تا پاي جوجه سر بخوره و از جا در بره و يك پاي جوجه رو بگيريد توي دست و حلقه هم در دست ديگر باشه اول سه تا انگشت جلويي را با دستتون كنارهم جمع كنيد و درون حلقه بگذاريد تا يك انگشت مانده روبه رو به سمت مخالف قرار بگيره و بعد حلقه رو به سمت ساق پا به آرامي بكشيد تا به آخرين نقطه كه جا داره برسه و اون يكي انگشت تقريبا از حلقه رد بشه و بعد با يك خلال دندان يا يك پر كبوتر كه استحكام داشته باشه اون يكي انگشت كبوتر رو باهاش قلاب كنيد و از داخل حلقه عبور بديد.تمام
اگر متوجه منظور من نشديد چندتا عكس واسه نمونه و يا فيلم حلقه گذاري رو به صورت مرحله مرحله براتون ميذارم تا بيشتر متوجه بشيد

موفق باشيد

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
 سپاس شده توسط علی بختیاری
03-24-2013, 06:44 PM
ارسال: #3
اينم عكس حلقه گذاري به صورت مرحله مرحله:

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
03-24-2013, 07:17 PM
ارسال: #4
درود بر شما سعید جان.ممنون جالب بود اما مشکل اینجاس که پلاک گیر نمیاد متاسفانه.این آقای شیرعلی که پلاک iran union وارد می کرد الان فقط پلاک اتحادیه فرانسه داره که به درد ما نمیخوره.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
03-24-2013, 07:19 PM
ارسال: #5
بله متاسفانه به خاطر افزايش قيمت دلار اون بنده خدا هم نميتونه كاري كنه

را مطالعه فرماييد
03-24-2013, 10:06 PM
ارسال: #6
اگه بخواهید من می تونم واسه شما پلاک تهیه کنم به کدی که شما لازم داشته باشید
من الان واسه خودم سفارش پلاک دادم که تا ده روز دیگه اماده میشه
نمی دونم واسه شما می صرفه یا نه ولی اگه دوستان خواسته باشن من می تونم واسشون سفارش بدم و براشون پست کنم
البته ممکن هست که یک ماه طول بکشه به دستشون برسه
ولی اینجا یک شرکت هست که پلاک های الومینیومی می زنه با پرینت لیزری روی ان
البته نوع پلاستیکی هم داره که فکر میکنم برای پست ان نوع پلاستیکی به صرفه تر باشه
به هر حال در خدمت هستم

با تشکر
محمد از هند
03-25-2013, 01:35 AM
ارسال: #7
باسلام
آقا حسام عزیز اتفاقأ تو این عکسها حلقه را درست درست پای جوجه کرده آقا سعید به این موضوع اشاره نفرمودند که شماره حلقه باید رو به پایین باشه برای اینکه هنگامی که پرنده را میگیریم و میخوایم شماره پای اونو بخوانیم بشه به راحتی شماره ها را خوند باتشکر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سروپاست.
03-25-2013, 03:37 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-26-2013 12:44 AM، توسط StunTMaN.)
ارسال: #8
سلام
اولا خدمت شما عرض كنم حلقه انداختن پاي كبوتر فرقي نميكنه از كدوم سمت بندازين مهم وجود حلقه هست اما من خودم هميشه بر عكس اون چيزي كه در عكس وجود داره ميزارم و قانون خاصي هم وجود نداره اين چيزاي من در آوردي هم لطفا به انجمن القا نكنيد
و آقا محمد عزيز اگر ميشه عكس از حلقه هايي كه در موردشون صحبت كرديد بزاريد تا ببينيم از چه جنسيه
حلقه اي كه من خودم ميندازم پاي كبوترها از جنس آلمينيوم و روكش پلاستيكيه كاملا استاندارد هست كه توسط آقاي شير علي از خارج از كشور به اسم iran union وارد ميشده و متاسفانه فعلا به خاطر نوسانات دلار مقدور نيست كه وارد كنند
و آقا حسام با عرض معذرت اين نوع صحبت كردن در انجمن جايز نيست اگر ميشه پست رو ويرايش كنيد
متشكرم

موفق باشيد

را مطالعه فرماييد
03-25-2013, 10:53 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-25-2013 10:57 AM، توسط mohammadthri.)
ارسال: #9
سلام دوستان عزیز
هر بسته صد تایی 2000 روپیه قیمت داده که البته دقیقا نمی دونم صد تاش چند کیلو در میاد ولی برای هر کیلو پست مدت دار که از همه به صرفه تر هست 800 روپیه می گیره و ارسال می کنه
اما در مورد عکس به محض این که به دستم برسه حتما عکسشم واستون می فرستم تا ببینید
در مورد استاندارد بودنش هم باید بگم مطمئن باشید که استاندارد هست چون یکی از معتبر ترین شرکت های تولید وسایل نگهداری حیوانات خانگی در هند اونو تولید می کنه
در هر حال اگه دیدید به صرفه هست بفرمایید تا براتون بخرم و پست کنم
ولی خداییش اومدم ایران شما هم رفاقت داشته باشید چند تا کبوتر خوب بهم بدین با قیمت خوبا
من این کارو واسه پیدا کردن چند تا رفیق خوب توی ایران می کنم و فقط هم واسه کسایی می کنم که بخوان یک رفیق خوب داشته باشن نه بیشتر

دوستان گویا وزن یک بسته صد تایی رینگ کمتر از 100 گرم هست

با تشکر
محمد از هند
03-25-2013, 10:14 PM
ارسال: #10
باسلام به دوستان
برعکس انداختن پلاک پای کبوتر قانون داره ودلیلش هم همونی بود که عرض کردم برای راحتی خوندن پلاکه اگه دقت کرده باشید وقتی پای کبوتررابه عقب میکشیم اگه پلاک برعکس نباشه خوندنش مشکل میشه باید پای پرنده را بپیچونی تا خوب خونده بشه و نکته دیگر اینه که جنس فلز پلاک پای کبوتر باید از مس باشه با روکش پلاستیکی چون آلومینیم پای پرنده را سیاه وکبود میکنه و باعث پوست انداختن پای کبوترمیشه اگه بررسی کنید متوجه این موضوع خواهیدشد.
نکته قابل ذکر دیگر:درهمین اصفهان خودمان بچه های زیادی تو کار ساخت پلاک هستند(آقایان صفائی و بیگی) و اتفاقأ پلاک هاشون از مرغوبیت خاصی برخوردارند ازجنس مس با روکش پلاستیکی برای جوجه و برای کبوترهای بالغ ازجنس پلاستیک فشرده و به نظر بنده ارزون هم هستند دونه ای 350 و 450 دیگه پول زیادی نیست .هرچه هم بخواهید روش مینویسند از فارسی گرفته تا انگیلسی به اسم هر کشور و هر انسانی باشماره تماس صاحب پرنده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سروپاست.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان