P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم نتیجه گیری در راهکشی
12-15-2012, 04:39 AM
ارسال: #1
عدم نتیجه گیری در راهکشی
سلام به همه.دیروز 2 تا ماده کبوتر دو خط سبز 7 ماهه گم کردم.این تاپیک رو اینجا میزنم که که عدم نتیجه گیری خودم رو اینجا مطرح کنم تا دوستان نظرشون رو بگن و از اعضا می خوام مشکلات مشابه رو اینجا مطرح کنن.
اینا 3 تا سبز دوخط همسن بودن که دوتاش از یه پدر و مادر و یکیش از پدر و مادر دیگه ای بودن.از یه مسیر تمرین داده بودم و تا 50 کیلومتر ارتقا داده بودم شاید طی 2 مرحله.دیروز دوتاشون که ماده هم بودن رو با خودم بردم به مسافت 40 کیلومتری اما دقیقا مخالف مسیری که قبلا تمرین داده بودم.یعنی تا حالا تو این مسیر تمرین ندادم به هوای اینکه اینا دیگه آمادن و می تونن هر مسیری رو تو مسافتای بین 50 تا 60 کیلومتر بیان.اما متاسفانه هیچ کودوم برنگشتن.حالا سوال من اینه که به نظر اساتید مشکل اصلی از چیه ؟ آیا کبوترای من از هوش خوبی برخوردار نبودن ؟ آیا من اشتباه کردم و باید تو تمام مسیرها قبلا تمرین بدم تا کبوتر بتونه برگرده ؟ لطفا هر کسی نظر خودشو بگه

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-15-2012, 06:54 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-15-2012 07:08 AM، توسط StunTMaN.)
ارسال: #2
RE: عدم نتیجه گیری در راهکشی
سلام سينا جان
اول از همه به خاطر برنگشتن كبوترها اظهار تاسف ميكنم

در مورد سوال شما بايد چند تا دليل كه البته اكثرا تجربي بوده رو مطرح ميكنم اميدوارم همه از اين تجربه ها استفاده كنند گرچه همه استادند و مجرب:

اولين دليل و يا ميشه گفت مهم ترين دليل نداشتن ذات و هوش خوب كبوتر هست.

وجود شكارچي در مسير كه شامل ( قرقي,شاهين,عقاب,تفنگ چي ها يا همون شكارچي هاي پرنده و ... ).

وجود سيم ها و كابل هاي موجود در مسير كه خيلي وقتها اتفاق ميفته يا دكل هاي آنتن يا ستون ها و يا كاميون و ماشينها و ...

وجود خورها ( آبگير هاي بزرگ ) و بعضي از درياچه ها كه از خودشون گاز ساتع ميكنند ( مثل درياچه نمك در شيراز ) كه در مدارات مغناطيسي و حس بوياي كبوترها اختلال ايجاد ميكنه.

بيمار بودن كبوتر كه باعث عملكرد بد در برگشت كبوتران ميشه.

تمرين ندادن خوب در مسافت هاي بالا.

آزاد نبودن كبوتر در محل آشيانه يا به اصطلاح كله بند بودن كبوتر و احساس ناراحتي و نا آرامي كبوتر در آشيانه.

فعلا همينا در ذهنم بود اگر بازم چيزي يادم اومد به همين پست اضافه ميكنم
البته موردي كه واسه تو پيش اومده بيشتر نداشتن ذات ميتونه باشه چون مسافت بالايي نبرده بودي

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
12-16-2012, 02:32 AM
ارسال: #3
سلام
اصول تمرین کبوتران مسافتی در یک راستای پروازی هست مثلا اگر شما از نقطه a تمرین میدهید و میخواهید به نقطه b برسید تمرینات را از فواصل 5 -10-15-20 -30-و غیره و بسته به توان و سلامت کبوتران و فاکتورهای مهم دیگر و اشنایی با علم تغذیه میتوانید مسیر ها را در همان راستا افزایش دهید .
ولی اگر کبوتران را در مسیر مخالف برای مسافت مثلا 50 کیلومتری در بار اول رها کنید کبوتران به دلیل نا اشنا بودن قطب نمای محل قطعا دچار مشکل خواهند شد مگر اینکه انها را در مسیر مخالف با فواصل کوتاه تر مثلا 10 15 و 20 کیلومتر اشنا نمایید که به این سیستم تمرین قطب نما میگویند که کبوتران را با قطب های مختلف لانه اشنا مینمایند .
به استثنا که کبوترانی هم هستند که هوش بالایی دارند اما اصولا کبوتران را برای تمرین تا روز و محل مسابقه در یک راستا تمرین میدهند و یا با چند درجه اختلاف .
12-17-2012, 02:29 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-17-2012 02:32 AM، توسط amin66.)
ارسال: #4
دوست عزيزم تنها علتش عدم تمرين و ذات كبوتره ولي تو 50 كيلومتري نبايد گم كنن ممكنه با يك روز تأخير برسن اگه ذاتشون خوب باشه
01-07-2013, 10:16 PM
ارسال: #5
سلام به نظر من دليل اول ميتونه ذات بد كبوترها باشه 50كيلومتر فاصله اي نيست كه كبوترپلاكي نتونه برگرده شايد به علت تمرين بد بازگشت به لانه با تاخير باشه ولي اگه ذات خوبي داشته باشن بايد برگردن .البته دليلهاي ديگه اي هم ميتونه داشته
باشه كه اشاره شده .
01-08-2013, 04:17 AM
ارسال: #6
مسافتش 40 کیلومتر بود که هواییش 29 کیلومتر هستش.تو اون مسیر تمرین ندادم هیچ وقت.تو مسیر مخالفش تمرین دادم.وقتی 1 ماه رو پشتبوم پریدن تمرینا رو شرو کردم.اول 4 گوشه شهر ول کردم.تمام مکانایی که می تونستن واسه جوجه ها علامت باشن مثل سیلو ، مسجد ، استادیوم و ... بعد از 4 جهت حدود 2 ، 3 کیلومتر ول کردم.بعدش تو یه مسیر 10 کیلومتر جاده ول کردم.سری بعد 20 و سری بعدش 40 تو همون مسیر و در نهایت تو یه مسیر دیگه 40 کیلومتر یک کله که متاسفانه برنگشتن و حالا منتظر نظرات شما هستم.

04-24-2013, 06:36 AM
ارسال: #7
دوست عزیز من تجربه ای نداشتم ولی تا اونجایی که من می دونم و تحقیق کردم کبوترها رو فقط از یه مسیر عادت داد یعنی به سمت شمال یا جنوب .......

04-24-2013, 02:28 PM
ارسال: #8
باعرض سلام به نظر بنده يكي از عوامل مهم در راهكش كردن زمان رها سازي و تغذيه قبل از ان است يعني بايد رها سازي صبح زود باشد وحداقل 8ساعت قبل كبوتر بادانه هاي مقوي ازجمله ذرت تغذيه شده باشد كه طبق تحقيقات ذرت بسيار مئوثر در توان حركتي كبوتر است

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
07-21-2013, 05:37 AM
ارسال: #9
درود بر همگی.حدود یک سال از زدن این تاپیک میگذره و حالا تو فصل جدید با جوجه های جدید و ظاهرا یک شکست جدید ! صبح روز چهارشنبه هفته گذشته 6 تا جوجه 3 تا 4 ماهرو بردم خارج از شهر (البته بعد از 3 مرحله تمرین شهری) 2 تارو که از بقیه عقب تر بودن تو مسافت 10 و 4 تای دیگرو تو مسافت 15 کیلومتر رها کردم.اون دو تا یکیش حدود ساعت 10 صبح نشست تو حیاط و اونیکی بعد از غروب آفتاب اومد.از اون چهار تا خبری نشد تا جایی که مطمئن شدم دیگه از دست رفتن.دو روز بعد یکیشون خیلی خسته و ناتوان برگشت.دو روز گذشت و صبح امروز بعد از 4 روز یکی دیگه برگشت و سومی بعد از غروب آفتاب اومد.فعلا خبری از چهارمی نیست.لازمه اینم بگم این 4 تا دفعه قبل که دقیقا در محل رهاسازی اون دو تای دیگه رها شدن همشون 8 صبح برگشته بودن خونه.حالا سوال اینجاست که علت نتیجه ضعیفی که به دست اومده چیه ؟ ذات کبوتر ، تمرینات نا مناسب یا فصل نامناسب ؟

07-21-2013, 06:40 AM
ارسال: #10
باسلام این فصل از سال فصل پر ریزی کبوتر بنابراین نباید به کبوتر فشار اورد تمرین 15تا20 کیلومتر برای کبوتری 50کی طی کرده مناسب است به نظر من بعداز چند تمرین روز کبوتر را باید تمرین غروب وشب داد تا تمام شرایت برای کبوتر تجربه بشه تمرین خوب حتی روی کبوترای غیر مسافتی هم کارامد خواهد بود بنده کبوتری دارم که در تاریکی شب 35 کی نیم ساعته به خونه میامد ولی 1شب که همون مسافت برای تمرین بردم کبوترم فردا صبح به خونه امد که دلیلشم سرحال نبودن کبوتر بود جواد هستم از زاهدان
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان