P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فصل سرما
09-03-2013, 09:57 PM
ارسال: #1
فصل سرما
سلام و عرض ادب به همه دوستان انجمن

ببخشید یک سوال داشتم.یک قفس دارم 1×1 متر و میدونید فصل سرما داره شروع میشه و چون 10 روزه که کبوترام تخم گزاشتن جوجشون برای اول مهر باز میشه برای همین قفسشون به گرما نیاز داره اگه میشه راهنمایی کنید چجوری میشه قفس رو گرم کنم؟

ممنون:heart:
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط علی بختیاری
09-03-2013, 11:04 PM
ارسال: #2
RE: فصل سرما
سلام سجاد جان.

من یه فکری کردم واسه زمستون نمیدونم چقد راصولی میتونه باشه.حالا دوستان بیان نظرشونو بدن.من میخوام دور قفس رو با پلاستیک متری بپوشونم و توی سقف هم یه لامپ 100 بزنم.فکر میکنم اینجوری گرم شه قفس.مال من 2*2 ارتفاع 1 هستش.بالا و پایین قفسم هم بستست.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط سجاد
09-04-2013, 01:12 AM
ارسال: #3
(09-03-2013 11:04 PM)علی بختیاری نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام سجاد جان.

من یه فکری کردم واسه زمستون نمیدونم چقد راصولی میتونه باشه.حالا دوستان بیان نظرشونو بدن.من میخوام دور قفس رو با پلاستیک متری بپوشونم و توی سقف هم یه لامپ 100 بزنم.فکر میکنم اینجوری گرم شه قفس.مال من 2*2 ارتفاع 1 هستش.بالا و پایین قفسم هم بستست.

علی جان مطمعنی جواب میده؟
شبا اگه روشنش کنیم نور اذیتشون نمیکنه؟؟
منم با پلاستیک کشی موافقم اما تو قفس خیلی بوی بد میمونه
09-04-2013, 07:01 AM
ارسال: #4
سلام به همه عشق بازان عزیز
یادمه توی یه سایتی نوشته بود پلاستیک کشی باعث ایجاد روطوبت بالا توی گنجه میشه و موجب افزایش بیماری های میکروبی ، بهر حال فکر نمیکنم سرما زیاد کبوتر هارو اذیت کنه( البته در تهران ) ، فقط کافیه جلوی وزش باد گرفته بشه ، این فقط نظر شخصی منه ممکن درست نباشه . در هر صورت منم منتظر نظرات اساتید هستم .
 سپاس شده توسط سجاد
09-04-2013, 03:16 PM
ارسال: #5
(09-04-2013 07:01 AM)iraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه عشق بازان عزیز
یادمه توی یه سایتی نوشته بود پلاستیک کشی باعث ایجاد روطوبت بالا توی گنجه میشه و موجب افزایش بیماری های میکروبی ، بهر حال فکر نمیکنم سرما زیاد کبوتر هارو اذیت کنه( البته در تهران ) ، فقط کافیه جلوی وزش باد گرفته بشه ، این فقط نظر شخصی منه ممکن درست نباشه . در هر صورت منم منتظر نظرات اساتید هستم .

خو برادر وقتی جوجه ای اول مهر بیاد بال و پر نداره خیالم از ماده راحته
09-04-2013, 03:32 PM
ارسال: #6
ما كه تو آذربايجانيم بايد چيكار كنيم كه تو زمستون بشه جوجه گرفت
09-04-2013, 03:41 PM
ارسال: #7
(09-04-2013 03:32 PM)charmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ما مشهدیم:D
09-04-2013, 04:16 PM
ارسال: #8
(09-04-2013 03:41 PM)سجاد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(09-04-2013 03:32 PM)charmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ما مشهدیم:D
هرهرهرهرهر كه مشهدي :dodgy:
09-04-2013, 06:32 PM
ارسال: #9
سلام دوستان
سرما تاثیری در کبوتران نداره فقط باید جلوی وزش باد به داخل لانه راگرفت . میتوانید با نایلون دو لایه اطراف لانه را بپوشانید اما باید مواظب بود که هواکش برای ورود هوای تازه به لانه وجود داشته باشد(کاملا کیپ نشود) در فصل سرما حتما غروب باید کبوتران را کاملا سیر کرد تابا ایجاد گرما بر سرما غلبه کنند . معمولا بعد از خوردن دانه بعد از 2 تا 4 ساعت دمای بدن کبوتر به بالاترین حد میرسه و تا حدود 8 ساعت ماندگاره ( برگرفته از سایت دامپزشکی و پرورش طیور) موفق باشید
 سپاس شده توسط سجاد ، علی بختیاری ، jefridav
09-04-2013, 09:30 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-04-2013 09:34 PM، توسط امید رفتاری.)
ارسال: #10
با سلام خدمت تمامی دوستان محترم
چند سال پیش من کبوترهام خیلی زیاد شده بودند و لانه ای که داشتم کفاف نمیداد که همه رو تو اون لانه نگه دارم .
پس اقدام به ساخت یک لانه توری بزرگ کردم که نرهارو داخلش بریزم.در فصل گرم که مشکلی نداشتم ولی در فصل زمستان اندازه کامل قفس که بزرگ هم بود رو گرفتم و سفارش دوخت برزنت دادم و مثل کولر که روش برزنت دوخته شده کشیده میشه من هم قفس رو روش برزنت کشیدم و هیچ مشکلی هم نداشتم از هر نظر.برای درب قفس هم شیشه یک تکه بریدم و نصب کردم که از لحاظ نور مشکلی نداشته باشه.دوستانی که با این روش مشکلشون حل میشه میتونند برای سقف لانه هم از ایرانیت فلزی یا سیمانی و یا حتی از پلاستیک نایلون جهت جلوگیری از نفوظ آب باران و برف استفاده نمایند.
موفق و پیروز باشید.

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

علت عاشق ز علتها جداست__عشق اسطرلاب اسرار خداست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سجاد ، علی بختیاری
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان