P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كبوتران مسافتي بومي ايران
01-20-2013, 04:29 PM
ارسال: #1
كبوتران مسافتي بومي ايران
لطفا دراين مورد نظر دهيد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-20-2013, 04:56 PM
ارسال: #2
RE: كبوتران مسافتي بومي ايران
منظورتون اینه که یه نژاد مسافتی مختص ایران پرورش بدیم یا اینکه یه نژاد مسافتی ایرانی سراغ دارید ؟ خب من شنیدم قدیما همین کبوترای تهرانی و یا طوقی گاهی شگفتی ساز میشدن و مسافتای خیلی زیاد رو به خونه صاحب اصلیشون بر میگشتن اما متاسفانه بازم به خاطر عدم آگاهی کبوتربازان از اصلاح نژاد درست و دورگ گیری پی در پی الان خیلی کم شاهد همچین اتفاقاتی هستیم.این نشون میده که میشه بعد از یه اصلاح نژاد صحیح روی کبوترای بومی خودمون روی هوش اونا هم حساب باز کرد.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط رامتین
01-20-2013, 07:49 PM
ارسال: #3
منظور من پرورش يك گونه ايراني نيست .منظورم كبوتران ايرانيست كه درحال حاضر توانايي برگشت به خانه ازمسافتهاي دور
روداشته باشن .بعد من فكر نميكنم كبوتر تهران چه درگذشته چه حال ازتوانايي بالايي براي طي مسافتهاي طولاني برخوردار باشه .بيشتر مدنظر من گونه هايي است كه درشهرستانها شايد بشه پيداشون كرد .مگه درگذشته در همين ايران براي رسوندن
پيغام يا نامه اي از كبوتر استفاده نميكردن .آخه مگه اونموقع كبوتر آلماني وپلاكي توايران بوده ؟
01-21-2013, 02:31 AM
ارسال: #4
صحبت شما مال بيشتر از 1000 سال پيشه شايدم بيشتر كه كبوتران نامه بر داشتند اما خودم هم اطلاعات چنداني در موردش ندارم نميتونم نظر قطعي بدم
اما شنيدم كبوتران لاهوري يا شيرازي يا شهري هر اسمي كه شما ميگيد از نوع اصيلش در اصفهان هنوز يك عده خاصي مسابقه برگزار ميكنند كه نهايتا بتونه 40 تا 50 كيلومتر رو بياد اما بيشتر از اين نه:-/

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
01-21-2013, 06:02 AM
ارسال: #5
اتفاقا چند سال پیش که من هنوز کبوتر نداشتم یکی از آشنایان بود که کبوتر تهرانی نگهداری می کرد.حالا به هر دلیلی تصمیم گرفت همرو بفروشه.خلاصه کبوتراشو میبره همدان که 100 کیلومتر با اینجا فاصله جاده ای داره و 82 کیلومترم فاصله هوایی اونجا میفروشه.بعد از 10 روز میاد میبینه یکی از تهرانیاش برگشته.اونجا پیش خودش فکر می کنه یکی از همشهریامون اتفاقی این کبوتر رو تو همدان میبینه و غافل از اینکه این کبوتر مال شهر خودشه می خره و بر میگردونه اینجا الانم از دستش در رفته و برگشته.چند روز بعد دوباره با خودش میبره همدان می فروشه.بعد از چند روز دوباره کبوتر بر می گرده.این بار شک می کنه و بار سوم خودش میبره همدان ول می کنه کبوتر رو و وقتی بر می گرده خونه میبینه کبوتر تو حیاط نشسته.واسه یه کبوتر تهرانی برگشت از این مسافت اونم بدون تمرین کار خیلی بزرگیه.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
01-21-2013, 08:14 PM
ارسال: #6
با سلام اولأ من فکر نمیکنم در ایران قدیم برای رسوندن نامه ار کبوتر استفاده کرده باشند چون همه شما خوندید که قدیمادر ایران از چاپار برای رسوندن پیغام استفاده کردند . دومأ در منطقه ما کبوترایی هست که اینجا بهشون میگن یاهو (شق شقی هم میگن)این کبوترا ازنظر رنگ چشم . نوک و کله شبیه کبوتران نامه بر هستند(رنگ چشم فقط قرمز/نوکی درازوباریک / کله ای کوچک و باریک میگن مارسر) ولی از نظر جثه مثل کبوترای تهرانی ریز و کوچک و در رنگ های مختلف هستند البته نوع کاکل دار هم دارندو همچنین بازی دار و بالاگیرنیستند اگرهم احیانأ با کبوترای بالاگیربرن بالا خیلی زود به صورت شیرجه وار پایین میان بچه های اینجا این کبوتران را تا فواصل 100 کیلومتر جاده ای هم بردند و به خونه برگشتند البته میگن باید از جوجگی مال خودت باشن و حتمأ هم یه دهن جوجه ازشون بگیری تا برگردند.تیپ بازهای اینجا برای غریب گیری ازاین کبوترهازیاد استفاده میکنندچون هم زیاد بالا نمیرن و ازخونه هم دورمیشن. من فکرمیکنم این همون کبوترای مدنظر آقا سعید باشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنچه عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سروپاست.
 سپاس شده توسط رامتین
01-22-2013, 04:18 AM
ارسال: #7
سلام

نه كبوتري كه من مد نظرم هست اين نيست اما معروفه به لاهوري يا شهري اكثر كبوتربازان ميشناسند رنگ آنها از سر تا دم كشيده شده تو اينترنت سرچ كنيد متوجه ميشيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
01-23-2013, 12:41 AM
ارسال: #8
باعرض سلام خدمت تمام دوستاران وعلاقه مندان به كبوتران مسافتي (كساني كه همت گمارده اند تااز مسير وخط مش رفتاري اشتباه عده اي از افراد كه بارفتارهاي زننده چه درگذشته چه درحال چهره اين ورزش رامخدوش وجايهگاه ان رادراجتماع پاين اورده اند دوري جويند وبيائيد باكوشش ورفتارصحيح به اين شاخه خاص ازاين رشته(پرورش كبوتران مسافتي)منزلت بخشيده وان را جداي از كبوتربازي افراتي(به پشت بام بدون حجاب رفتن وسوت زدن و ..... )كه خود خوب واقف هستيد به عنوان يك رشته خاص (همچون اوروپا كه دررديف ورزش اسب سواري مي باشد)معرفي نمائيم) خدمت دوستان عرض كنم كه بنده محمد ابراهيم30ساله ازهمدان هستم درهمدان نژادي ازكوتران وجود دارد كه ان را كبوران كوهي نامه برمي ناميم اين نژاد بومي بوده وخود بنده دارم كبوتراني را كه ازپلاكي ها چيزي كم ندارند واماچون دراين مناطق زياد به كبوتران مسافتي در50سال گذشته اهميت داده نمي شده وبيشتر شيوه خال باز ان هم ازنوع كبوتران گران مرسوم مي باشد كه ان ها هم همه پرشي هستند كوهي ها مظلوم واقع شده اند ونژاد انها ناخالص گرديده اند اما بنده يك كوهي ماده خال ساه دارم كه پس از 3هفته جلد شدن 50كيلومتررا بدون هيچ تمريني بازگشته

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
01-23-2013, 01:09 AM
ارسال: #9
سلام

با تشكر از شما آقا محمد ورودتون رو به انجمن خوش آمد ميگم
اگر مقدوره ميشه چندتا عكس از اين كبوتري كه ميفرماييد بزاريد؟؟؟

را مطالعه فرماييد
01-23-2013, 01:29 AM
ارسال: #10
حتما دوست عزيز بنده از43كبوتري كه دارم حدود 30تاشون خوبن ولي متاسفانه به علت مشغله كاري نمي تونم به تمرين دادن اونا به صورت اصولي بپردازم حتي نظافت داخل لانه وگنجه هارو هرشب بعداز كار حدود ساعت 9تا10 انجام ميدم 12 تاشون با دوبار تمرين 70كيلومتر به صورت دو تا دو تا رها كردم كه هر جفت 45 دقيقه اي تا 1ساعت رسيدن جوجه 1پري كه الن 3پزي 25 تا گذاشتم 24 ساعت بعد امده امسال به اميد خدا بعد از2سال تلاش 32 جوجه براي اول فروردين اماده دارم كه تصميم دارم بعد از3پري شدن هركدام رو100كيلوتر با 2بار تمرين 25و50 رها كنم هركدوم بياد با والدينش ميمونن وهركدوم نيان حتي اگر پدر ومادرشون هم خيلي خوب باشن بايد برن ودر 6 پربايد 200تا بيان تا بمونن حتي اگه هيچ كدام هم نيان عيبي نداره چون بنده خيلي هزينه زيادي رو براي اماده كردن اونا متقبل شدم 1كبوتر خوب ازلحاظ ژن هاي خوب مسير يابي بهتر از يك لشكركبوترحيف دون

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان