P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كمبود كلسيم
03-15-2013, 06:26 PM
ارسال: #1
كمبود كلسيم
در غذاي همه ي پرندگان بايد كلسيم به مقدار كافي قرار داده شود. اهميت افزودن كلسيم به مقدار زياد در جيره غذايي پرندگاني كه در توليد مثل از آنها استفاده مي شود ، فوق العاده زياد است زيرا مقدار بسيار زيادي از اين ماده براي تشكيل پوسته آهكي تخم مورد احتياج پرنده است كه در دوران تخم گذاري به سر مي برد. استفاده از مكمل هاي غذايي در جيره غذايي روزانه پرندگان جهت تامين كلسيم مورد نياز بدن آنها توصيه مي شود.

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط علی بختیاری
03-18-2013, 02:24 AM
ارسال: #2
RE: كمبود كلسيم
من هر هفته قرص کلسیم و ویتامین دی سه به کبوترام میدم به اندازه 50 میلی گرم برای هر کبوتر
به نظر شما مشکلی یا ایرادی نداره و یا ایجاد نمی کنه؟

با تشکر
محمد از هند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
03-18-2013, 03:11 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-18-2013 03:12 AM، توسط StunTMaN.)
ارسال: #3
بهتره سه هفته اي يكبار يا ماهيانه يكبار از اين قرص ها استفاده كني اينجوري بهتره

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
 سپاس شده توسط علی بختیاری
03-18-2013, 11:09 AM
ارسال: #4
ممنون دوستان عزیز
مشکرم از اهنمایی های خوبتون
اخه من اینجا کسی رو ندارم که ازش درس یاد بگیرم

با تشکر
محمد از هند
03-18-2013, 06:55 PM
ارسال: #5
سلام
خوبه كه شما مياين اينجا و دوستان هم جواب هاي مناسب رو بهتون ميدن
و اينترنت گزينه خوبيه براي شما مخصوصا كه دوستان كبوتر دار در اطرافتون نيست

در ضمن واسه مواد معدني و كلسيم براي كبوترها ميتونيد از آجرهاي معدني هم استفاده كنيد كه فقط در داروخانه هاي دامپزشكي موجود هست و بايد خورد كنيد و در جلوي كبوتران قرار دهيد تا بخورند هفته اي دوبار استفاده از اين آجرها نياز هست تا هم كلسيم و هم مواد معدني مورد نياز كبوتران تامين شود
من خودم تازگي با اين معجون آشنا شدم و سعي ميكنم از اين به بعد تغذيه كبوتران رو به خوبي انجام بدم
موفق باشيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
05-02-2013, 05:34 PM
ارسال: #6
(03-19-2013 07:41 AM)hesam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر همه اعضا.
برای تامین کلسیم بدن کبوتر میشه از گل شور استفاده کرد.من چند سالی هست که از گل شور اسفاده می کنم و نتیجه خوبی گرفتم.هم ارزانه و هم درست کردنش اسونه.

موفق باشید.;)

سلام درست کردنش رو از کجا میتونیم گیر بیاریم؟
با تشکر

08-20-2013, 01:55 AM
ارسال: #7
سلام

میشه از کف دریا هم استفاده کرد؟؟؟؟بذاریم جلو کبوتر میخوره خودش؟؟؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
08-20-2013, 02:49 AM
ارسال: #8
با عرض سلام و ادب

در مورد كف دريا بيشتر مصرف قنارى و سهره هستش كه جنبه كنترل نوك پرنده رو هم داره.
بيشتر كبوترداران ايران از گل شور استفاده ميكنند و بعضا هم اجر مخصوص طيور و ١ نمونه ديگه از

اجرها كه تامين كننده بيشتر مواد معدنى پرنده هستش. به شخصا استفاده از اجرهاى معدنى رو صلاح ميدونم.

هرگزا واسه تامين كلسيم كبوتران از پوست تخم مرغ خشك شده حتى با رعايت كامل خشك شدن و شستن و زير افتاب گذاشتن
استفاده نشود. ( تجربه شخصى كه بهاى سنگينى داشت واسم )
 سپاس شده توسط علی بختیاری ، رضا فراهانی ، امید رفتاری
02-13-2016, 09:12 PM
ارسال: #9
باسلام.براى جبران كلسيم دركبوترانتان علاوه برقرصهاميتوانيدازپوسته تخم مرغ وگوش ماهى استفاده كنيد به اين ترتيب كه پوسته تخم مرغ رابعد خشك كردن اسياب كرده وباخاك مزرعه كهاگه تيره باشد خوب مخلوط وكمى نمك اضافه ميكنيد وكمى اب مزنيد كه خكك تقريبا رطوبت داشته باشد وجلوى حيوان ميگذاريدوگوش ماهى نيز به اين ترتيب لازم به ذكراست مخلوطكردن مقدارى پودر ذغال خيلى ضرورى چون داخل ذعال مشبك است وهوادرداخل شبكه گير كرده به اين ترتيب ذغالباعث ميشود هم هواى بيشترى هنگام غذا خوردن برسد وهم اينكه سموم غذا راميگرد چون مشبك بودن ذغال فيلتر ميكند
05-01-2016, 04:33 PM
ارسال: #10
گل شور از دامپزشکی و یا قرص کلسیم d از داروخانه مشکل را حل خواهد کرد
با تشکر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان