P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه کبوتران مسافتی شوش سال 92
02-02-2014, 04:57 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-08-2014 04:39 PM، توسط سینا ودودی.)
ارسال: #1
مسابقه کبوتران مسافتی شوش سال 92
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

درود بر اعضای محترم انجمن کبوتران مسافتی ایران.انجمن تصمیم دارد امسال اخبار مسابقات داخلی را به طور کامل پوشش دهد.با توجه به اینکه امکان اعزام خبر نگار به نقاط مختلف کشور برای ما وجود ندارد از کاربرانی که مایلند به صورت افتخاری با ما همکاری کنند خواهشمندیم از طریق پیام خصوصی با ما مکاتبه کنند.

مهمترین رویداد ماهی که گذشت برگزای مسابقات کبوتران مسافتی شوش بود که می توان از آن به عنوان گامی بلند برای پیشرفت ورزش کبوتر پرانی در ایران یاد کرد.قبل از این هم مسابقات زیادی در سطح کشور برگزار می شد اما با توجه به اطلاع رسانی ها و اشتراک لحظه به لحظه اخبار مراحل مختلف مسابقه از نوشتن قوانین تا اعلام نتایج توجه بسیاری از علاقمندان را به خود جلب کرده بود.

اخبار این رویداد مهم را در ادامه به لطف آقای بختیاری عزیز و به قلم ایشان بخوانید.

برگزاری پیش مسابقه ورودی بوشهر-شوش سال 92

مسابقه نیمه نهایی دیلم قبل از مسابقه فینال بوشهر

پنجشنبه 1392/10/26ساعت3صبح همه بچه ها جمع شدند و به صورت اکیپ با 5 ماشین سواری به طرف دیلم حرکت کردیم.

تا 45 کیلومتر مانده به هندیجان هوا خوب بود ولی از این نقطه مه شدیدی جاده رو گرفته بود،تا 10کیلومتری دیلم مه ادامه داشت ولی توی دیلم هوا خوب بود. نیم ساعتی بعد از رسیدن به دیلم کبوترها به تعداد 130عدد رو مهر کردیم. طبق قرار قبلی توافق شده بود قبل از استعلام وضعیت هوا هیچ کبوتری آزاد نشود ولی یکی از بچه ها بدون هماهنگی با هیئت داوری اقدام به آزاد کردن کبوترهایش نمود که با این اقدام باعث هیجان کاذب برای شروع زود هنگام مسابقه در سایر اعضاء گردید.

سپس اینجانب اقدام به استعلام وضعیت هوا در طول مسیر از افراد محلی که طبق قرار قبلی با آنها هماهنگ شده بود نمودم و متاسفانه وضعیت مه شدیدتر و هیچ کاهشی درآن دیده نشده بود. در این هنگام با توجه به طولانی شدن مدت انتظار و خستگی پیمودن مسیر باعث بی حوصلگی و اعتراض افراد برای شروع مسابقه گردید و اینجانب با تذکر این نکته که وضعیت جوی به گونه نیست که کبوترها بتوانند مسیر را پیدا و به خانه برگردند متاسفانه تعدادی از بچه ها در اقدامی نابجا شروع به پراندن کبوترهای خود و باعث ایجاد بی نظمی در امر شروع مسابقه شدند و در پی این اقدام سایرین نیز تحریک گشته و اقدام به آزادی کبوتران خود علیرغم تذکرات مکرر اینجانب در به تعویق افتادن مسابقه نمودند.

بعد از این اقدام تعدادی از بچه ها با استدلال اینکه همه پرنده ها با هم باید آزاد شوند در اقدامی شگفت انگیز و تعجب آور بدون اجازه بنده اقدام به باز کردن درب قفسها و رها سازی کبوترهایم نمودند.

در مسیربرگشت و با مشاهده وضع بد هوا و مه شدید همگی اعضاء ابراز پشیمانی بسیار در رها سازی کبوتران و عدم توجه به هشدارهای اینجانب در اعلام به تعویق افتادن مسابقه نمودند که متاسفانه دیگر دیر شده بود به قول معروف دیگه کار از کار گذشته بود.

در پایان روز دوم در مجموع تعداد 5عدد از حافظ و 4عدد از عظیم و 3عدد از میلاد و 1عدد از علی و 1عدد از هادی و 1عدد از نعمت به خونه برگشتند.

قوانین تایید شده مسابقه اصلی کبوتران مسافتی شوش برگرفته از سایت آقای بختیاری:

برگزاری مسابقه اصلی بوشهر-شوش سال 92

پنجشنبه مورخ 1392/11/09 راس ساعت 22 من برگزارکننده و دو داور در حضور شرکت کنندگان کبوترها رو تحویل گرفته و در حضور اعضاء عملیات مهر و سریال گذاری کبوتران را آغاز نمودیم که تا ساعت 24 این کار به طول انجامید ودر هنگام حرکت به علت مشغله کاری دو داور از حضور در مبداء مسابقه اعلام معذوریت کرد و به ناچار من هم به عنوان برگزارکننده و داور و راننده در معیت دوتن از شرکت کنندگان به طرف بوشهر حرکت کردیم و ساعت 7صبح به بوشهر رسیدیم و ساعت 7:20 با بالا آمدن خورشید اقدام به بازنمودن درب قفسها و آزادسازی کبوترها نمودیم و خیلی با عجله ساعت 7:30 به طرف شوش حرکت کردیم و ساعت 13:15دقیقه به شوش رسیدیم . طبق قرار قبلی رسیدن کبوتر با خواندن شماره سریال کبوتر توسط تلفن برای داور ملاک رسیدن کبوتر به خانه بود (بند 8 اساسنامه مسابقه ).اولین تماس در ساعت 14:44 توسط آقای علی فلاوند و خواندن شماره سریال کبوتر ثبت گردید که صحت آن توسط داوران مسابقه تایید گردید و طبق قرار قبلی نامبرده کبوتر را جهت رویت و تایید کبوتر نزد داوران آورد و این مسئله نیز به تایید داوران رسید .
دومین تماس توسط آقای میلاد چتین ساعت 14:50 و سومین تماس هم توسط وی ساعت 15:00 انجام گردید و شماره سریالهای قرائت شده توسط نامبرده برای داوران نیز محرز گردید و صحت آنها نیز مورد تایید قرار گرفت و سپس نامبرده کبوتران را جهت رویت و تایید نزد داوران آورد که این مسئله نیز مورد تایید داوران قرار گرفت .
چهارمین تماس توسط هادی سگوند در ساعت 15:15 انجام گرفت و شماره سریال توسط نامبرده قرائت و صحت آن توسط داورن تایید گردید .(لازم به ذکر است که نامبرده مدعی رسیدن کبوتر خود قبل از سایرین میباشد ولی صرف ادعای رسیدن کبوتر نامبرده ملاک عمل مسابقه نمیباشد چون طبق اساسنامه مسابقه ملاک رسیدن کبوتر اعلام شماره سریال به داور مسابقه و تایید آن توسط داور میباشدکه متاسفانه اعلام شماره سریال توسط نامبرده تا این ساعت اعلام نگردید و بر طبق اظهار وی گرفتن کبوتر توسط وی مقدور نبوده و بر طبق اساسنامه ملاک گرفتن و قرائت شماره سریال بوده که در ساعت اعلام شده انجام گرفته و ملاک عمل بر طبق اساسنامه مسابقه همین ساعت میباشد)
تماس پنجم توسط آقای رامین کرد ساعت 15:40 انجام گردید و شماره سریال قرائت شده توسط داوران تایید گردید.
ششمین تماس توسط اینجانب که خود داور مسابقه میباشم به داور دوم مسابقه آقای موسی پاپی انجام گردید و با خواندن سریال و نشان دادن کبوتر به وی صحت آن مورد تایید قرار گرفت .
با توجه به مقررات اساسنامه برندگان مسابقه به شرح زیر میباشند

ا- آقای علی فلاوند
2-آقای میلاد چتین
3-آقای هادی سگوند
4- آقای رامین کرد
5-آقای حافظ بختیاری

قهرمان مسابقه کبوتران مسافتی بوشهر-شوش سال 92

به مسافت 444 کیلومتر،زمان بازگشت 7 ساعت و 24 دقیقه،متعلق به آقای علی فلاوند

مقام دوم مسابقه کبوتران مسافتی بوشهر-شوش سال 92

مالک مقام دوم مسابقه بوشهر-شوش آقای میلاد چتین

کبوتر دوم میلاد چتین

مقام چهارم مسابقه کبوتران مسافتی بوشهر-شوش سال 92

مالک مقام چهارم مسابقه رامین کرد است که به همراه پدرش فعالیت می کند.او این مسیر را سال گذشته هم بصورت تمرینی انجام داده بود و تقریبا با همان کبوترها در مسابقه شرکت کرده بود که فقط یک کبوتر از کبوترهای پارسال در مسابقه ماند و چهارم شد.

متاسفانه اجازه گذاشتن عکس از خودشان به ما داده نشد

کبوتر دوم رامین کرد که مقام هشتم را کسب کرد

مقام پنجم مسابقه کبوتران مسافتی بوشهر-شوش سال 92

در ادامه معرفی نفرات برتر مسابقه بوشهر-شوش به سراغ آقای حافظ بختیاری می رویم،مالک مقام پنجم این مسابقه که البته داوری این رویداد را هم بر عهده داشت.جناب بختیاری به درخواست مدیریت انجمن مختصری از سابقه خود در مورد فعالیت در زمینه کبوتران مسافتی را برای ما ارسال کردند که در قالب سوالاتی برای شما عزیزان قرار دادیم.

حافظ بختیاری هستم متولد سال 1356 متاهل ، دارای 3 فرزند ساکن شهرستان شوش دانیال. تا جایی که به یاد دارم از پرندگان خوشم میامد البته شاید به واسطه دایی بزرگم که جانباز 70 درصد است روی ویلچر می نشیند به این پرنده خاص علاقه بیشتری پیدا کردم اما به دلیل مخافت خانواده ام هیچ گاه نتوانستم به پرورش و نگهداری کبوتر مشغول شوم.تا اینکه دوسه سال پیش صاحب خانه شدم و توانستم به آرزوی دوران کودکی که تمام عمر به دنبال آن بودم برسم.

(در طول دورانی که از لذت داشتن کبوتر محروم بودم سرگرمی من به رشته های ورزشی گرایش پیدا کردم.رشته تخصصی من دوچرخه سواری است و در این رشته مقام های مختلفی بدست آوردم حتی به عضویت تیم ملی نیز درآمدم، همچنین توانستم مدرک داوری این رشته را هم بدست بیاورم.تجربه 15 سال فعالیت در رشته دوچرخه سواری و اخذ مدرک داوری این رشته توانست مرا در نگهداری و پروش کبوتران مسافتی و نیز امر داوری مسابقات کبوتران مسافتی یاری کند)
بنده بیشتر از 5 سال است که وبلاگداری میکنم و به جرات میتوانم بگویم یکی از اولین کسانی هستم که در فضای مجازی اینترنت به کبوتر مسافتی پرداخت ولی بیشتر در مورد کبوترهای خودم قضاوت میکردم.به تنهایی بسیار تحقیق و تجربه اندوزی کردم و بیشتر گوش کردم تا اینکه حرف بزنم.
در طول مدت پرنده بازیم افراد زیادی برای خرید کبوتر نز من آمده اند اما پاسخ من به همه یک چیز بوده: صبر کنید تا خودم به یک نسل خوب دست پیدا کنم بعد به شما هم بدم تا حداقل پیش وجدان خودم سربلند باشم.شاید قبلا برای خرید کبوتر معرف تعدادی از دوستان بودم ولی هیچ کدام وجدان رو سرلوحه کارشان قرار ندادند و من خودم را همیشه در این مورد مسئول میدنم
اکنون تصور می کنم به نسلی که در پی آن بودم رسیده ام و می توانم در خدمت علاقمندان باشم.

کبوتر دوم آقای بختیاری که مقام هفتم را کسب کرد

توجه: ممکن است اطلاعات درج شده روی بعضی از تصاویر اشتباه باشد.با توجه به قوانین مسابقه اگر از فردی به طور مثال 2 کبوتر بازگردد به آنها مقام اول و دوم تعلق میگیرد اما مالک کبوتر به عنوان مقام اول معرفی می شود و مقام دوم به نفر بعدی تعلق می گیرد.

بنا بر این اصلاح می کنیم:

1- آقای علی فلاوند مالک کبوتری که مقام اول را کسب کرده نفر اول مسابقات
2- آقای میلاد چتین مالک کبوترهای دوم و سوم که مقام دوم را کسب می کند
3- آقای هادی سگوند مالک کبوتر چهارم که مقام سوم را به خود اختصاص داده است
4- آقای رامین کرد مالک کبوتر پنجم و هشتم که مقام چهارم را کسب کرد
5- آقای حافظ بختیاری مالک کبوتر های ششم و هفتم که مقام پنجم را کسب کره است

اما در رده بندی کبوتران:

1- کبوتر آقای علی فلاوند
2- کبوتر اول میلاد چتین
3- کبوتر دوم میلاد چتین
4- کبوتر آقای هادی سگوند
5- کبوتر اول آقای رامین کرد
6- کبوتر اول آقای حافظ بختیاری
7- کبوتر دوم آقای حافظ بختیاری
8- کبوتر دوم آقای رامین کرد

با تشکر از آقای بختیاری داور و تهیه کننده تصاویر

منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط علی حردانی
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان