P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه کبوتر مسافتی شوش
05-18-2013, 07:49 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-19-2013 12:18 AM، توسط StunTMaN.)
ارسال: #1
مسابقه کبوتر مسافتی شوش
خدمت تمامی دوستان عرض کنم که ما بچه های شهرشوش بعد از برگرارکردن جلسه باحضوراکثر کبوترداران به این نتیجه رسیدیم که سال دیگه در تاریخ یکم اسفندماه کبوترانمان را از شهر بوشهر در فاصله 440 کیلومتری رها بنماییم لازم بذکرست که تا کنون فقط یکنفر تونسته چهارعدد از شهربوشهر رها کند ودر همان روزباموفقیت برگردند حالا باید ببینیم آیا واقعا کبوترانمان توان وهوش برگشتن از چنین مسافتی را دارند یا نه تقریبا نزدیک به سی نفر تا الان اعلام حضور در این مسابقه را داده اند که حتما تا آن زمان تعداد شرکت کننده ها بیشتر خواهدشد در روزهای بعدی خبرهای بیشتری رو خدمتتان عرض خواهم کرد با امید برگزاری مسابقات بهتر وخوبتر در تمامی شهرهای ایران وبا کیفیتی بسیار بالاتر در همه جا این دیار----جهت دیدن برخی از کبوتران وبرخی از شرکت کننده گان در مسابقه وکسب آگاهی بیشترمیتونید در روزهای آینده به این آدرس ها برویدzbx.ir کبوتر----یا وبلاگ کبوتران مسافتی شوش سر بزنید باتشکر از دوستان گرامی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
05-18-2013, 03:51 PM
ارسال: #2
RE: مسابقه کبوتر مسافتی
سلام دانیال جان من حاضرم تو مدت چهار ماه جوجه کبوترامو تا مسافت 500 کیلومتر تمرینشون بدم وسر بلند باشند اون وقت بچه هایه جنوب میخان تو یک سال این نتیجه رو بگیرن ما فکر میکردیم بچه هایه جنوب مسافت کوتاهشون 440 باشه عزیزم

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
05-18-2013, 07:56 PM
ارسال: #3
سلام

اول تبريك ويژه خودمو به دوستان خوزستانيمون در شهر شوش عرض ميكنم و آرزوي موفقيت و پايداري رو براتون خواهانم
خيلي كار بسيار خوبي ميكنيد چون مسابقه و ايجاد رقابت بين دوستان و هم شهري ها خيلي در اين رشته مفيد هست
اما فكر كنم مسافت رو بالاتر ببريد بهتر ميشه اما چون ميگيد اولين مسابقه هست در شوش براي شروع بد نيست
اگر ميشه اطلاعات بيشتري در قرار بديد تا ما هم در جريان بچه ها باشيم

و در مورد صحبت شما آقا اكبر بايد عرض كنم خدمتتون در جنوب به علت گرماي شديد هوا نميشه تمرين رو بيشتر از 4-5 ماه انجام داد و تو اين 5 ماه بايد نتيجه گرفت وگرنه دوباره بايد صبر كرد تا سال آينده
تمرينهاي مناطق گرمسير كه خوزستان هم جزو اون مناطق محسوب ميشه معمولا از اواسط آبان شروع ميشه و نهايتا تا فروردين و گاهي هم تا اسفند به طول مي انجامد
فكر كنم شما خودتون در مناطق سردسير هستيد و اين مقوله كمي دركش براي دوستاني همچون شما كه بيشتر سال رو با سرما ميگذرونند سخت تر ميباشد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
 سپاس شده توسط دانیال
05-18-2013, 08:13 PM
ارسال: #4
تشکر وسپاس از شما دوستان خدمتتان عرض کنم این مسافتی که ما قرار مسابقه بدهیم یعنی 440 کیلومتر منظورم هوایی است که بصورت خط مستقیم بوسیله گوکل ارت محاسبه شده واز لحاظ جاده ای تقریبا 600 کیلومتر است حرف آقا سعید کاملا درسته ما در اینجا از اواسط آذرماه فرصت داریم تا اواسط اسفند یعنی در حدود سه ماه است بهرحال انجام وتدارک چنین مسابقه ای وهماهنگ کردن این همه کبوتر دار خودش کلی کار رو میطلبه و در ضمن باید طوری باشه مسافت که تعداد شرکت کننده ها زیاد باشه قربانتان بروی چشم هر خبری تازه ای بود شما بزرگواران رو در جریان قرار میدم
05-18-2013, 11:52 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-18-2013 11:55 PM، توسط اکبرنیکنام.)
ارسال: #5
آقا سعید به نظر من وتجربه ای که دارم هوایه گرم بهتراز هوایه مه یا باران یابرف و تگرک باشه واسه کبوترا اینو هم بگم کبوترانی که ما خودمون شرط بندی میکنیم بیشتر از شمال کشور و درهوایه بارانی است که شاید درکش واسه بچه هایه جنوب مثل شما یکم سخت باشه چون تو هوایه مه یا بارون شدید کبوترتونو از لونشم بیرون نمیارید چه برسه ببرین تمرین و اگه خدا بخاد من خودم کبوترام رو از سمت تبریز به طرف جنوب تمرین میدم که تا حالا هیچ کدوم یک شب هم بیرون نموندن البته اینم بگم کبوترانی که از جنوب بعضی بی تجربه ها میخرن میارن بعد مدتی پرواز و رها سازی از مسافت ریزش آب از بینی کبوتر را شاهد میشوند که این هم علتش سرما ومه هست که کبوتران خودمان با آب و هوا یه سرد سازگاری پیدا کرده اند وکبوتران شما هم باید سازگار با هوایه گرم باشند پس بازم برمیگرده به اصیل بودن نژاد کبوتر و تجربیات و روش تمرین چون هر موجوده زنده ای با آب و هوایه منطقه سازگاری پیدا میکند .عزیزان دنبال نژاد برتر باشید ..نه کبوتره اهواز یا کویت وهلند

سپاس شده توسط firouz60
05-19-2013, 04:03 AM
ارسال: #6
(05-18-2013 03:51 PM)akbar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دانیال جان من حاضرم تو مدت چهار ماه جوجه کبوترامو تا مسافت 500 کیلومتر تمرینشون بدم وسر بلند باشند اون وقت بچه هایه جنوب میخان تو یک سال این نتیجه رو بگیرن ما فکر میکردیم بچه هایه جنوب مسافت کوتاهشون 440 باشه عزیزم

سلام دوست عزيز
درباره اين كه ميگي """من حاضرم تو مدت چهار ماه جوجه کبوترامو تا مسافت 500 کیلومتر تمرینشون بدم وسر بلند باشند""" يه توضيحي به من ميدي كه يعني چي؟يعني جوجه هاي چهار ماه شما مي تونن 500 كيلومتر بيان ؟
آخه من دو روز پيش دو تا از جوجه هاي 3ماه و 20 روزمو تو فاصله 100 كيلومتري گذاشتم نيومدن درصورتي كه يك هفته قبل اونارو تو فاصله 75 كيلومتري گذاشتم كه به خوبي اومده بودن(ناگفته نمانيد كه به دليل كم تجربگي بنده اونارو يه روز بعد از بارون گذاشتم و موقعي كه رهاشون كردم مه بسار شديدي بود)راستي به نظر شما دليل نيومدنشون همون مه بود؟

در مقابل كسي كه پرواز را نمي فهمد ،،، هرچه اوج بگيري كوچك تر مي شوي

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط دانیال
05-19-2013, 04:32 AM
ارسال: #7
RE: مسابقه کبوتر مسافتی شوش
دوست عزیز

کبوتر شما احتمالا در تمرینات پایه مشکل داشته و تعداد تمرینات انها در مسافتهای کم بوده و بیشترین احتمال همون مه هست .
05-19-2013, 03:15 PM
ارسال: #8
سلام اکبر ببخشین چرا تا حالا این رکوردو نزدین ببخشین پرندهایه شما مال کجاین
05-19-2013, 04:20 PM
ارسال: #9
در باره کبوترای شما آقا رضا باید بگم اگه میخایی خوب نتیجه بگیری کبوتره جوجه بعد یک ماه پرواز باید تمریناتشو مرتب شروع کنی وهر روز ببری برایه تمرین وگاهی روزی دو بار نه اینکه یک هفته یک هفته البته اگه کبوتر ذاتش خوب باشه تو بارون یا برف شاید یک روز بمونه بیرون ولی بیاد.. مهم اومدنشه در دوره تمرینی اول باید بهش فرصت داد وهوایه ابری برایه مسافت زیاد خوب نیست چون ممکنه کبوتر درمنطقه ایه به بارون شدید بخوره ..
وآقای امین زاهدی من بچه اردبیلم و همه کبوترایی که سالها پیش جمع آوری کردم وجوجه کشی کرده ام از همین شهر خودمون اردبیل تهیه کردم با سلیقه خودم که الان از تبریز تا اردبیل فکرنکنم مسافتی باشه که بگم من رکورد دار ایرانم میدونم کبوتران قهرمانی هم هستند که من واسشو حرفی واسه گفتن ندارم وبزرگانی که کبوتر از مسافت 850 میندازن و زمان زیادی میخاد تا کبوترامو بتونم تا اون مسافتها ببرم

05-19-2013, 07:04 PM
ارسال: #10
ممنون اکبر شما بپرسین 90درصد کبوترای که تو ایران هستن از خوزستان به شهرایه دیگه بردن بعد پرنده خوب زیاد هست ولی پرنده بازه خوب زیاد گیر نمیاد از جمله خوده من
 سپاس شده توسط StunTMaN ، دانیال
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان