P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات روده و مجاری ادراری
12-03-2012, 05:53 AM
ارسال: #1
مشکلات روده و مجاری ادراری
سلام ببخشید میخاستم اگه میتونید کمک کنید:
یکی از کبوترای اصلیم چند روزه مریض شده علایمش بیحالی نخوردن اب و دونه هست .نه سرفه میکنه نه گلوش چرک کرده فقط از یکی از چشماش یکم اشک میاد لطفا بگید چیکار باید بکنم
مدفوعش سبزه و ابکی
تواین قسمت که کبوترامو نگه میدارم تو خونست انبار بالای حموم که 4 جفت از کبوترام اونجان
دو هفته پیش هم واکسن نیوکاسلشو زدم
در ضمن دیشب خودم بهش دون دادم ولی امروز دیدم هذمشون نکرده هنوز

لطفا کمک کنید اخه میترسم بمیره:(

اینم یه عکس از مدفوعش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-03-2012, 02:56 PM
ارسال: #2
RE: کمک
سلام دست عزيز:
خدا كنه دير نشده باشه و به احتمال زياد دچار عفونت روده و مجاري ادراري شده است يك سرنگ انسوليني را از داروي لينكوپك پر كن و به اندازه نصف اين سرنگ دارو را بصورت عضلاني و مورب داخل عضله سينه 3 شب سر ساعت تزريق كن.اگر غذا خودت بهش ميدي كم بده.اميدوارم جواب بگيري.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
12-03-2012, 08:57 PM
ارسال: #3
سلام ببخشید نصف سرنگ اسولین چند ml میشه من یکبار بهش لینکو تزریغ کردم تو عضلات پاش
ایا سینه باپا متفاوته تاثیرش؟

12-03-2012, 09:15 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-03-2012 09:16 PM، توسط هومن اميدي.)
ارسال: #4
(12-03-2012 08:57 PM)30na نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببخشید نصف سرنگ اسولین چند ml میشه من یکبار بهش لینکو تزریغ کردم تو عضلات پاش
دوست عزيز حتما از سرنگ انسوليني استفاده كن و به صورت مورب نه عمود در درون سينه.كل سرنگ انسوليني 1 ميلي ليتر ميباشد و نصف آن يعني نيم ميلي ليتر.:idea::-/
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
12-03-2012, 10:15 PM
ارسال: #5
دوست من رنگ مدفوع وقتی کبوتر غذا نخوره سبز میشه و نمیشه برای تشخیص زیاد روش حساب کرد.
ولی وقتی کبوتر اسهال باشه یعنی داره الکترولیت بدنش رو از دست میده و باید جایگزین بشه که با ORS براحتی قابل حل شدنه.
از یه آنتی بیوتیک وسیع الطیف باید استفاده کنی چون تشخیص قطعی نداری که لینکو گزینه ی خوبیه. از آموکسی سیلین انسانی هم میتونی استفاده کنی (خوراکی)
اگه خیلی حالش بد باشه میتونی سرم دکستروز هم به صورت زیر پوستی کمک بگیری که بدن دچار کم آبی و کمبود انرژی نشه.
در ضمن باید کبوتر رو جدا از بقیه و در جای گرم نگه داری کنی

آموکسی سیلین: 1 کپسول داخل 50ml آب. روزی 3 بار، هر مرتبه 2-3 ml
ORS: یک ساشه داخل یک لیتر آب. داخل آبخوری اگر آب نمیخوره مثل آموکسی سیلین روزی 3-4 وعده 2-3 ml
dextroz 5%: زیر پوست بالها 2ml تزریق کن. پوست زیاد نباید باد کنه

انشالله که زود خوب میشه
12-04-2012, 03:11 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-04-2012 03:14 AM، توسط p4rpa.)
ارسال: #6
(12-03-2012 08:57 PM)30na نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عضلات بزرگ با عصب و عروق کمتر مثل سینه برای تزریق مناسبتر از سایر عضلاته.
در ضمن قبل از تزریق سرنگ رو آسپیره کن که داخل رگ نزنی، اگه لینکو بره توی خون سریع حیوان تلف میشه.
آسپیره: وقتی سوزن داخل عضله شد باید وقتی پیستون سرنگ رو میکشی عقب از بین عضلات هوا بیاد تو سرنگ نه خون.
12-04-2012, 03:17 AM
ارسال: #7
اقا بهمن این کارایی که شما گفتینو بکنم دیگه لینکو نمیخواد یا لینکو روهم بزنم؟

12-04-2012, 03:23 AM
ارسال: #8
(12-04-2012 03:17 AM)30na نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا بهمن این کارایی که شما گفتینو بکنم دیگه لینکو نمیخواد یا لینکو روهم بزنم؟
من علی هستم. بهمن خان از پروش دهندگان دوکت پرپاس.
یه آنتی بیوتیک کافیه. یا لینکو یا آموکسی سیلین که هر کدام مزایای خودشو داره. لینکو وسیع الطیف تر از آموکسیه ولی حیوان تا خوب بشه سوراخ سوراخ شده. آموکسی سیلین انسانی روی طیف اثر خودش خیلی قوی عمل میکنه و خوراکیه(البته باید بریزی داخل گلوش که یکم تجربه میخواد)
12-04-2012, 03:30 AM
ارسال: #9
علی اقا من الان اموسیسیلین بهش دادم پس دیگه جای لینکو اموکسی میدم بهش و الانم میرم ors و دکستروز واسش میخرم

12-05-2012, 05:21 AM
ارسال: #10
متاسفانه کبوترم مرد. یکی دیگه از کبوترام احساس میکنم همچین حالتی دارن . چندتا هم چرت میزنن بگید چیکار کنم برای پیشگیری تا دوباره تلفات ندم؟؟؟؟؟

ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان