P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات ضعیفی کبوتر
01-27-2013, 05:37 PM
ارسال: #1
مشکلات ضعیفی کبوتر
درود.بچه ها یه جوجه زرهی دارم که جز جوجه گیری های زمستونه.جفتش متاسفانه بر اثر بیماری 1 ماه پیش مرد.این یکیم از همون اول ضعیف بود یعنی در واقع اون یکی حقشو می خورد و این ضعیف مونده بود و اختلاف سایز داشتن.با هر ترفندی بود مثلا جوجه قویتر رو موقع غذا دادن بر میداشتیم که پدر و مادر اول ضعیفتره رو سیر کنن یا با سرنگ شربت خوری دون پارس رقیق همراه با آب میریختیم تو حلقش که تقویت بشه.به هر شکلی بود بزرگش کردیم اما بازم کمی ضعیف بود اما زبل و باهوش.الان چند روزه بازم کسل شده.البته الاعم هیچ بیماری نداره و با وجود ضعفی که داره بازم زبل و هوشیاره فقط ضعیف شده که من فکر می کنم علتش اینه که پدر و مادر دیگه بهش غذا نمیدن و خودشم نمیتونه به اندازه نیازش غذا بخوره ( سایرین حقشو می خورن ) حالا باز چند روزه با سرنگ غذا میریزم تو دهنش.می خواستم بدونم شما علت این ضعف رو چی میدونید و چجوری باید درمانش کنم ؟ لطفا تا دیر نشده یه راهکار مطمئن بدین.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
01-27-2013, 09:16 PM
ارسال: #2
RE: ضعیف شدن کبوتر
باسلام برشما
جوجه كشي درفصل زمستان به علت سردي هوا دشوارتراز فصلهاي ديگراست .براي آنكه كبوتران دراين فصل تمايل كمتري به تخمگذاري دارن كه اين يك امرطبيعي درميان خيلي ازجانوران است .جداي ازاين درزمستان كبوتران خودنيازبه تغذيه بهتر وبيشتري براي حفظ بنيه خوددارن.حالاشما به اين وضعيت دان وآب دادن به جوجه روهم اضافه كنيد.پس به صورت طبيعي كبوتران درفصل زمستون توليدمثل نميكنندويا تمايل كمتري به اين كاردارند. .حالااگرماشرايطي روفراهم كرديم كه كبوتران تخمگذاري كردن بازمشكلات پابرجاست
براي آنكه درزمستون به علت سردي هوا والدين آب كمتري برميدارن به طبع به جوجه هم دون كمتري ميدن .فراموش نبايد كنيم كه واليدن باهربارآب برداشتن به جوجه هاشون دون ميدن .پس جوجه ها درفصل زمستون دون كمتري ميخورن
به طبع جوجه ها درزمستون ضعيفترميشن . بايد تغذيه كبوتران درزمستان به مراتب بهترازتابستان باشه .
دراين موردخاص من پيشنهادميكنم كه شما جوجه روازبقيه جداكني تابه قول خودت حقشو نخورن .وحتما درجاي گرمتري نگه داري.بعد جوجه روببندش به عدس ريز وقره ماش .باتوجه به هوشياري كه گفتي ،بايد خودش بتونه كه دون برداره .چون اون عكسي هم كه من ازجوجه ديدم به اندازه اي هست كه خودش بتونه دون برداره .اميدوارم كه حالش بهتر بشه .
البته اينهانظرات شخصي من بود . وبقيه دوستان ميتونن بيان ونظر خودشون بيان كنن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
01-28-2013, 12:07 AM
ارسال: #3
RE: ضعیف شدن کبوتر
سلام سينا

بله دوستمون تقريبا به مواردي كه ميخواستم بگم اشاره كرد
فقط تو زمستون حتما دون درشت و خيلي مقوي بده به جوجه ها و بزرگها ( جو و ارزن ) رو از جيره غذايي حذف كن بيشتر قره ماش ذرت و عدس كمي هم گندم بده هفته اي يكبار حتما مولتي ويتامين كه درصد چربي نسبتا معمولي داشته باشه بده
و نكته ديگر اينكه من احساس ميكنم جوجه گيري ها و پروندني هات پيش هم هستند بايد حتما جدا باشند تا بتونند دونه بيشتري واسه جوجه هاشون بردارند
جوجه رو بيرون بيار يا يه جاي ديگه و دونه بريز جلوش تا تنهايي كل دونه ها رو بخوره

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان