P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پيشگيري بهتر از درمان است
02-13-2013, 11:51 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-14-2013 01:18 AM، توسط محمد مرادی.)
ارسال: #1
پيشگيري بهتر از درمان است
خدمت تمام دوستان وسروران عزيز سلام عرض مي نمايم بايد عرض كنم كه شايد از خود بپرسيد كه محمد چه گيري به دوا درمان كبوترها داده ولي بايد عرض كنم كه تهيه وخريد پرنده يك معقوله و حفاظت در قبال بيماري ها وبلاياي طبيعي جنبه سخت اين كاره است چرا كه مدت ها زمان مي بره تا چند تا جوجه خوب متولد بشه ووقتي كه مي خواي از اونا استفاده كني با يك بيماري يك شبه ميميره يا اينكه كبوتر 100هزارتوماني مان مريض ميشه كه با يك قرص 500توماني ميشه درمانش كرد كه براثر سهل انگاري يك شبه تلف ميشه من خودم سال گذشته 30تا جوجه تو ارديبهشت تيپ كرده بودم با يك اشتباه و واورد كردن يك كبوترغريبه 25 تا از جوجه هامو خودم سربريدم وسوزوندم تا بيماري فراگير نشه اين مقدمه رو عرض كردم تا متوجه بشين كه چرا تمام تمركز من روي بيماري ها وپيشگيري از انهاست
يكي از اوصول اوليه تميز كردن زير پاي كبوتران به صورت روزانه مي باشد كه چرا اين الودگي ها منشا تمام بيماري هاي موجود مي بانشد در ضمن ضد عفوني كردن لوازم ومحيط با محلول هاي غير سمي مجاز ضروري مي باشد(جرمي سايد) حتما بايد به مدفوع كبوتران توجه كرد تا به موقع بتوان از شيوع بيماري جلو گيري كرد زيرا متاسفانه بسياري از بيماري هاي موجود پس از بهبودي كبوتر او را رها نكرده وبه عنوان ناقل از ان استفاده مي نمايند ***ازورود حيوان غريبه بدون قرنطينه كردن (مدت 2هفته ) وقبل از انگل زدايي كامل واطمينان كامل از سلامت ان به داخل گله و محيط پرورش (بام يا حياط) خوداري كرده و مكان قرنتينه بايد جداي از محيط لانه باشد نه اينكه كنار لانه اصلي
* از گرفتن كبوتران سرگردان در اسمان كاملا خوداري كنيد كه اين كاراز نظر شرع وبهداشت درست نيست
*پرندگان وحشي (گنجشك وغيره) نبايد به لوازم و اب خوري كبوتران دست رسي داشته باشن زيرا منبع تمام بيماري ها هستند حتي تور لانه بايد طوري باشد كه حشرات و پرنده ها نتوانند از ان عبور كنند
*استفاده دوره اي از انتي بيوتيك هاي وسيع الطيف الزامي مي باشد كه در يك موضوع جديد معرفي خواهم كرد
*از ورود افراد غريبه به بام خوداري كرده و درصورت لزوم بايد لباسهاي انها تعويض گردد
*بعد از مراجه به پرنده فروشي ها حتما لباسه را تعويض ودوش بگيريد
*حتما دان كبوتران را از جاي بجز مكان پرنده فروشي تهيه نمايد چرا كه درانجا تردد افراد پرنده باز زياد بوده واحتمال شيوع بيماري قوي مي باشد
**يك تجربه از قديمي هاي همدان (نه بگو چندتا كبوتر داري نه بشمارشون ونه ازشون پيش كسي تعريف كن چون كبوتر حيوانيست كه زود به چشم مي ايد )اينم حرفيه قبول كردنش با خودتون

كوچك شما (من)

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-14-2013, 05:03 AM
ارسال: #2
RE: پيشگيري بهتر از درمان است
دوست گرامی منم با حرفهات موافق هستم چون بزرگترین خطر برای ما پرنده داران خطربیماری است خصوصا دارندگان مسافتی زیرا کبوتر مسافتی بجز روشهای عادی سرایت وانتشار بیماری بدلیل اینکه به مسیرهای دور وطولانی پرواز میکنن که در خوزستان به اصطلاح بهش میگن تراط در طول این مسیرنیز احتمال دارد که ویروس از راه هوا وغیره به بدن آنها وارد بشه وعلت دیگر که بایدبسیاربیشتر وبهتر نگهداری بشن بخاطر مسابقه است که بازهم چون از مسیری بسیار دور وبا اوضاع جوی ومنطقه ای متفاوتی طی طریق میکنن بازهم همان خطر گرفتن در طول میسر را باید در نظر داشت من با تمام روشهای که گفتی موافق هستم غیر اون آخری که درمورد چشم زدن بود راستی یادت رفته بگویی که باید به تنوع غذا توجه بشه موفق وپایدار باشی امیدوارم سال دیگه تلفات نداشته باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان