P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاسه تخم گذاری
03-18-2013, 02:33 AM
ارسال: #1
کاسه تخم گذاری
با سلام
میشه بگید کاسه تخمگذاری کبوتر از چه جنسی باشه بهتره؟
اندازه و ارتفاع کاسه چه اندازه ای باشه بهتره؟

با تشکر
محمد از هند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط امیر حامد اورسجی ، خزائلی
03-18-2013, 03:16 AM
ارسال: #2
RE: کاسه تخم گذاری
كاسه تخم گزاري بهتره از جنس سفال باشه كه آب مدفوع رو به خودش بگيره تا كمتر موجب بيماري و توليد پشه ها و كنه ها بشه البته تميز كردن روزانه زير پاي كبوتر مهمه و براي هر بار تخم گزاري بايد كاسه تميز شسته و خشك بشه كه ميتوني توي كاسه رو از ماسه پر كني
كاسه هاي پلاستيكي هم ميشه اما آب فضولات رو به خودش نميگيره و زودتر بوي بد ميگيره و پشه و بيماري رو به دنبال خودش داره
اندازه كاسه هم بين 8 تا 12 سانتي متر فكر ميكنم مناسب باشه

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
 سپاس شده توسط امیر حامد اورسجی ، خزائلی ، مهدی امیری
03-18-2013, 03:33 AM
ارسال: #3
(03-18-2013 03:23 AM)hesam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام سعید جان.
تا زمانی که جوجه ها توی تخمن هیچ مشکلی از لحاظ فضولات و......وجود نداره.ولی زمانی که جوجه ها از تخم در امدن باید ماسه رو خالی کرد و زیر جوجه ها درون کاسه موکت یا پارچه ی نرم استفاده کرد و هفته ای یک بار باید اون رو عوض کرد. من امسال این کا رو کردم و بدون دروغ تا الان هیچ جوجه ی مریضی نداشتم.شاید باور نکنید.
بعدا بیشتر توضیح می دم.

سلام آقا حسام
حرف شما خوبه اما من كه گفتم كاسه سفالي فقط براي راحتي كار گفتم و اينكه يه راه حل عمده هست مخصوصا پرورش دهندگان خارجي تماما از كاسه سفالي استفاده ميكنند و كف اون رو يا روزنامه يا ماسه ميريزند و چوب خشك ميزارن تا كبوتران بردارند و لانه سازي رو انجام بدن
راههاي مختلف زيادي هست كه هر كس به سليقه خودش ميتونه انجام بده حرف شما هم سنده

موفق باشيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
03-18-2013, 03:39 PM
ارسال: #4
بادرود خدمت تمامي دوستان ،من خودم به شخصه ازهردوتاي اونها استفاده كردم يعني هم از كاسه سفالي هم ازكاسه پلاستيكي .ولي به نظرم آقاسعيد درست ميگه كاسه سفالي رطوبت مدفوع وقفس روبه خودش ميگيره واين خود يك حسنه كه كاسه هاي سفالي نسبت به كاسه هاي پلاستيكي دارن.ولي خب درعوض كاسه هاي پلاستيكي درشستشو راحتتر تميز ميشن.ودرمورد اندازه به نظرم كاسه اي باقطر 15وارتفاع 8سانت مناسب باشه .
03-18-2013, 05:16 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-18-2013 05:18 PM، توسط محمد مرادی.)
ارسال: #5
سلام من با نظر سعيد موافقم كاسه سفالي خوبه ولي خودم از كاسه هاي پلاستيكي استفاده مي كنم كه تا نصفه شن نرم مي ريزم وكبوتر هرجوري خواست پوشال جمع مي كنه داخل اون . ولي وقتي جوجه درومد ويك هفته شد كف همون كاسه نيمه پر رو روزنامه چند لايه مي اندازم كه اين امكان روميده هروقت كثيف شد به راحتي عوض بشه بسيار عالي و بهداشتي واب مدفوع رو هم جذب مي كنه پاهاي جوجه هم روش سر نمي خوره كه باعث كشيدگي مفصل هاي خرگوشي بشه
ولي درجواب اقا حسام بايد بگم كه بيماري هاي وجود داره كه از راه پوسته تخم وارد ميشه وجنين رو الوده مي كنه

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط امیر حامد اورسجی ، خزائلی ، مهدی امیری
03-18-2013, 06:40 PM
ارسال: #6
با تشكر از شما دوستان
حقيقتش من خودم پلاستيكي استفاده ميكنم و اصلا راضي نيستم و تنها دليلي كه از كاسه هاي پلاستيكي استفاده ميكنم اينه كه اينجا كاسه هاي سفالي اصلا نديدم هر جا كه رفتم اون كاسه هاي دايره اي شكل مورد دلخواهمو نديدم ايشالا اگر وقت بشه برم شهرضا اونجا گير مياد البته همدان هم هست اما به ما دوره و نزديك ترين جا شهرضاست

ولي من خودم تاكيد ميكنم از سفالي استفاده كنيد خيلي خيلي بهتره

موفق باشيد دوستان

را مطالعه فرماييد
11-03-2014, 11:48 PM
ارسال: #7
سلام دوستان ، به نظر حقیر چه پلاستیکی و چه سفالی ، بجای ماسه از چوب اره ( خاک اره)و یا از چلتوک برنج استفاده کنید که داخل آنها خشک میماند/: با تشکر آرتین مختار
 سپاس شده توسط محمد مرادی ، امیر حامد اورسجی ، خزائلی
11-05-2014, 02:34 PM
ارسال: #8
با سلام
حرف شمادوست عزیز کاملا متین است
من به 2نکته قابل توجه اشاره می کنم
1-سفال به جهت ساختاری که داره رطوبت رو به خود گرفته وباعث میشه زیرجوحه ها همیشه خشک باشه وحشرات موزی دراون جای برای پنهان شدن ندارن
2-پوشال برنج درفصل زمستان عالی می باشد چون به خودبی خود ایجاد گرما کرده وباعث گرم ماندن تخم ها می شود

کلوپ کبوتران مسافتی همدان و(غرب کشور)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط امید رفتاری ، امیر حامد اورسجی ، خزائلی
11-05-2014, 04:29 PM
ارسال: #9
به نظر من سفالی باشه و از سیخ های درخت کاج برای لانه سازی استفاده بشه بهترین نتیجه رو داره
 سپاس شده توسط محمد مرادی ، امید رفتاری ، امیر حامد اورسجی ، خزائلی
12-12-2015, 08:11 PM
ارسال: #10
باسلام خدمت بزرگواران به نظر من مهم نیست فقط از کاسه استفاده بشه چه سفالی وچه پلاستیکی من به شخصه از تین 17کیلویی روغن استفاده میکنم یا جعبه میوه چوبی کوچیک وبرایه داخلش از سیخ هایی درخت کاج براشون بیرون میزارم تا خودشون طبق طبیعتشون داخل تین یا جعبه ببرن ...

برای داشتن چیزی که تا به حال نداشتی ، کسی باش که تا به حال نبودی. . .
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان