P30-ART

اطلاعیه ها
  • برای عضویت در گروه تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و گفتگو با اساتید مجرب و کارشناسان حرفه ای اینجا کلیک کنید
  • برای عضویت در کانال تلگرام انجمن کبوتران مسافتی ایران و بهرمندی از مطالب آموزشی و مقالات مفید و کاربردی اینجا کلیک کنید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک پیشنهاد سازنده یک ایده خوب
02-08-2013, 07:02 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-08-2013 07:07 AM، توسط سینا ودودی.)
ارسال: #1
یک پیشنهاد سازنده یک ایده خوب
درود بر همگی.یکی از دوستان به من پیام خصوصی دادن و درخواست داشتند که تاپیکی ایجاد کنیم و در آن پرنده فروشی های هر شهر را معرفی کنیم.من با ایده ایشان مخالف بودم به دلایلی که عرض می کنم.رشته کبوتر پرانی سالها پیش وارد ایران شد،اگر اشتباه نکنم زمان قاجارها بود.کسانی که این رشته را برای اولین بار به ایران آوردند قشر تحصیلکرده و برخوردار اجتماع بود.کم کم به دلایلی که نمی خواهم به جزئیاتش بپردازم این رشته در بین قشر کم سواد و ضعیف جامعه پر رنگتر شد و عده ی محدودی از خردمندان علاقمند به کبوتر باقی ماندند.به این ترتیب به مرور زمان کبوتران اصیل و خالص با سهل انگاری همان قشر کم سواد جای خود را به کبوترانی دو رگه و بی ارزش دادند.این بحث را مطرح کردم که اولا بگویم بیشتر کبوترانی که در حال حاضر در ایران خرید و فروش می شوند کبوتران اصیل و با ارزش نیستند ، چه زینتی و چه مسافتی.این یک مسئله بود که مطرح کردم و دلیل دوم اینکه به نظر من و بسیاری از پرنده بازان قدیمی شکل و شمایل مراکز فروش کبوتران در ایران اصلا خوشایند نیست و اوضای بی نهایت اسفباری دارد و باید حرکت جدید و ایده نوعی انجام پذیرد و این رشته را از انحرافاتی که درونش رخ داده خارج کند.و اما پیشنهاد من برای آن دسته از کبوتر داران و علاقمندان کبوتر و پرورش کبوتر.در صورتی که فرد و یا گروهی این توانایی را دارد که به طور حرفه ای به پروش گونه ای خاص از کبوتران زینتی یا مسافتی بپردازد به طوری که تمام مراحل پرورش اعم از تهیه مولد اصیل ، اصلاحنژاد و پرورش به طور علمی و زیر نظر کارشناس و پزشک صورت پذیرد ما متعهد به حمایت از شما می شویم و شما را به عنوان پرورش دهنده به همه معرفی می کنیم.در صورتی که علاقمند به انجام چنین فعالیتی هستید با ما تماس بگیرید تا در مورد توانایی هایتان و شرایط ما صحبت کنیم.با تشکر مدیریت Iran Pigeons

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط شیراز
03-09-2013, 11:44 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-09-2013 11:52 PM، توسط StunTMaN.)
ارسال: #2
RE: یک پیشنهاد سازنده یک ایده خوب
با سلام خدمت شما
در مورد اين پيشنهاد نظر شخصي خودمو عرض ميكنم خدمتتون
اگر در هر كاري كه ميخوايد انجام بديد پايه رو خوب بنا نكنيد تا آخر مسير اشتباه پيش ميره و جبران كردن اين موضوع كاري نه چندان دشوار هست بلكه تقريبا رو به غير ممكن ميل ميكنه و جز اتلاف وقت و هزينه چيزي در بر نخواهد داشت و صد البته عمر انسان هم تلف ميشه
پس چه بهتر كه از اول پايه رو خوب بكوبونيم :
خشت اول چون نهد معمار كج ******** تا ثريا ميرود ديوار كج ( مولوي )

بهترين كار ( از نظر من ) اينه كه اول از همه چيز كبوترامونو درست كنيم حتي اگر شده باشه از صفره صفر شروع كنيم
دليلم واسه اينكار اول تجربه شخصيه خودمه و بعد هم تجربه افراد متعدد ديگري هست بزاريد يه مثال بزنم تا بهتر متوجه بشيد.

در كشور پاكستان در شهرهاي متعددي از جمله بلوچستان,كويته,اسلام آباد و چند شهر ديگر كه مهمترين شهر آن از نظر كبوتران مسافتي كويته در منطقه بلوچستان هست اولين شهريست كه روي به كبوتران مسافتي آورده و در حال حاضر يكي از مناطقيست كه از بهترين كبوتران مسافتي شامل ميشود و 6 ساله مسابقات متعددي برگزار ميكند با اينكه كبوتر هاي خيلي خوبي دارند اما خب هنوز سطح مسابقات و استاندارد بودن آن حتي از كشورهاي خليجي اطراف خليج پارس هم پايين تر هست
اين مثال رو زدم كه شما هم دقت كنيد كه درسته هنوز سطحشون نسبت به بقيه جاها نرسيده اما خب مسير رو درست دارند ميرن و پيشرفت هاي به سزايي هم در اين چند سال كرده اند.
درسته كه قبلا مستعمره كشور انگليس بوده اند ولي خب از همين طريق هم تونستند كبوترهاي خوبي رو وارد كشورشون كنند.
حالا جايگاه ما ايراني ها از نظر كبوترداري شايد به 10-12 سال قبل كشور پاكستان باشد اما نكته اينجاست كه ما ميتونيم كشور پاكستان رو الگوي خوبي براي خودمون بدونيم و در نتيجه اشتباهاتي كه قراره در آينده صورت بگيره رو ميتونيم با استفاده از تجربيات آنها دفع كنيم و به سمت بهتر شدن پيش بريم كه همونطور كه دوستمون آقا حسام هم گفت نياز به نيروي كافي,هزينه,وقت و از همه مهمتر اراده قوي هست

اميدوارم كه شما هم به اين نتيجه برسيد كه درست قدم برداشتن در اين راه از جمله مهمترين اقدام ميباشد
و از قديم گفتن كه يه دست صدا نداره
منتظر نظرات شما دوستان هستم.

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

----------------------------------------------------------------------------------
لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه فرماييد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط شیراز
03-10-2013, 04:26 AM
ارسال: #3
درود بر همگی.ضمن تایید حرفای سعید جان باید عرض کنم من فقط یه سری کلیات رو بیان کردم و جزئیات رو گذاشتم واسه زمانی که چند نفر تو این زمینه اعلام آمادگی کردن که متاسفانه هیچ کس تا حالا داوطلب نشده.همونطور که خیلی از دوستان هم معتقدند برای آغاز یک پرورشگاه حرفه ای ابتدا به مولدهای مناسبی احتیاج داریم که لطفا برای تهیه حتما اینجا تاپیک بزنید و نظر خواهی کنید چون ابتدا باید این مناسب بودن معنا بشه و مشخص بشه که معیارهای یک جفت کبوتر خوب حالا از هر نژادی (مسافتی،زینتی(طوقی،دم رنگی،چطری ...)) چی هست و هر کسی بنا به سلیقه خودش اقدام نکنه.شاید بعضیا خودشون رو با تجربه و پیشکسوت بدونن و مدعی باشن خیلی تو شناخت کبوتر اصیل توانا هستن اما واقعیت اینه که تجربه ای که علم پشتش نباشه 1 ریال ارزش نداره.پس حتما قبل از انتخاب مولد حتما تو انجمن تاپیک بزنید.بعدشم هر کس فقط باید 1 نژاد رو پرورش بده نه اینکه نژادای مختلف رو قاطی کنید با هم که آخرش هیچ دستاوردی نداره.فقط 1 نژاد و به مرور زمان دست به اصلاح نژاد بزنید.سایر پیشنهادات زمانی اعلام می شه که داوطلب ها خودشون رو معرفی کنند.

با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند ، حتی بدون بال کبوتر کبوتر است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط شیراز
03-10-2013, 04:05 PM
ارسال: #4
بادرود
دوستان براي پيشبرد هركاري مابه دوعامل نيازداريم .اولي اطلاعات وعلم اون كارهست .ودوم .داشتن امكانات مادي .درمورد پرورش كبوتر نيز به همين صورته .تازماني كه اين دوعامل دركنار هم نباشن كاري ازپيش نميره .مطمئنا كه براي پرورش واصلاح نژاد كبوتران مسافتي وبه دست آوردن يك نژاد خوب اگاهي وعلم وبرنامه مورد نيازه .ولي كافي نيست .تا شما مكان مناسب ووسيع و اعتبار مالي مناسبي نداشته باشين .به اين مهم دست پيدانميكنين .حالا ما همش بيايم بگيم .كجا چجوريه كجا چجوري نيست .البته مطرح كردن اين مسائل درفضاي مجازي به بالابردن آگاهي كمك ميكنه

حالا پيشنهادمن چيه :
1-من ازهمه دوستاني كه مكان مناسبي براي پرورش كبوتردارند.باتوجه به امكانات مالي .باهمون تعداد كبوتراني كه فعلا دراختيار دارند شروع به كاركنن .ودو الي سه جفت ازبهترين كبوترانشون رو كه البته مورد تست وآزمايش قرار گرفتن نگه داشته مابقي كبوتران رو رد كنن ..اگر دوستان امكانش براشون محيا شد ميتونن .به مسابقاتي كه درداخل برگزار ميشه سرزده وكبوتران خوب روشناسايي كرده وخريداري كنند .ونسل كشي واصلاح نژاد ازاين كبوتران اغاز بشه .حالا هم اگر امكان همچين كاري نبود دوستان ميتونن ازهمون كبوتران موجود خودشون .نسل كشي كرده وبه ترتيب جوجه هاي خوب رو جدا كرده .وبقيه روبه ترتيب رد كنن .قابل توجه كه اين نسل كشي ازبين همون دوالي سه جفت ازبهترين كبوترها بايد باشه .كه البته اين كار يك پروسه زمانبر هست ولي بهر حال درشرايط فعلي يك گزينه پيش روست
2-دوستان شايد دراطراف ماكساني باشند كه ازمكان وامكانات مالي مناسبي برخوردار باشند.وحتي كبوتران خوبي نيز داشته باشند .ولي علم وآگاهي اين كاررونداشته باشند.ماميتونيم اين افراد روشناسايي كرده وباانجمن وبه طور كلي اينترنت آشنا كرده وازجريان كارخودباخبر كنيم .وبدين ترتيب ازامكانات اين افراد استفاده كنيم .دوستان بايد توجه كنن كه شناسايي كبوتران خوب وخريداري اونهارو درصورت امكان فراموش نكنن .واين پروسه نسل كشي واصلاح نژاد بايدبه صورتي جلو بره كه به مرور كبوتران باهوشتر وبهتر شناسايي شده ومابقي ازچرخه نسل كشي حذف شوند .
به اميد روزي كه همه چيز دراين كشور سامان پذيرد.باسپاپس
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط امید رفتاری ، شیراز
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان